SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Satysfakcja z seksu gwarantowana

Jeśli wierzyć wynikom światowego sondażu satysfakcji seksualnej, w Polsce ziemia niewątpliwie drży - ponad 3 na 5 respondentów (61%) twierdzi, że kochając się, zazwyczaj osiąga orgazm.

Nie dziwi więc, że 54% Polaków jest w pełni zadowolonych ze swojego życia erotycznego, a niemal 8 na 10 (79%) uważa seks za ważny, w porównaniu z 59% na świecie.
 
Sondaż przeprowadzony przez Harris Interactive - na zlecenie firmy Durex - wykazał, że Polacy są czwartą najbardziej zadowoloną ze swojego życia erotycznego nacją, po Nigeryjczykach (67%), Meksykanach (63%) i Hindusach (61%). Najmniejszą satysfakcję odczuwają Japończycy (15%) i Francuzi (25%), zaś w skali światowej z seksu zadowolonych jest 44% ankietowanych.

               
 
Wyniki wskazują, że orgazm jest jednym z głównych elementów spełnienia seksualnego, a w 48% respondentów z całego świata, którzy uważają seks za udany, reguralnie szczytuje. Z drugiej strony znaczenie mają także inne aspekty fizyczne, jak na przykład częstotliwość odbywania stosunków oraz czas ich trwania. 
 
Polacy kochają się średnio 143 razy w roku, znacznie częściej niż wynosi średnia światowa (103 razy). Jedynie Grecy (164 razy) i Brazylijczycy (145 razy) uprawiają miłość częściej.
 
Na seks poświęcamy również więcej czasu niż wiele innych nacji. W Polsce każdy stosunek zajmuje średnio 19 minut, podczas gdy na świecie 18 minut. Nigeryjczycy kochają się najdłużej, bo 24 minuty, zaś w Indiach seks trwa najkrócej, zaledwie 13 minut.
 
61% Polaków zazwyczaj osiąga orgazm, zaś średnia globalna wynosi 48%. W skali światowej mężczyźni szczytują dwukrotnie częściej (64%) niż kobiety, co się zaś tyczy przedziału wiekowego, największą satysfakcję z seksu najczęściej osiągają osoby powyżej 65. roku życia.

              
 
Tymczasem wielu Polaków uważa, że przyjemność płynąca z seksu mogłaby być jeszcze większa i świetnie wie, w jaki sposób to osiągnąć.
 
Prawie połowa (45%) pragnie więcej miłości i romantyczności, natomiast 38% marzy, by być mniej zestresowanym i zmęczonym. Co więcej, 34% ankietowanych chciałoby wiedzieć jak lepiej zadowolić partnera lub partnerkę, a 30% chce spędzać z nim lub z nią więcej czasu sam na sam.
 
Nieco ponad 2 na 5  ankietowanych (41%) chętnie urozmaiciłyby swoje życie erotyczne, a ponad jedna trzecia (36%) chciałaby być bardziej swobodna w sypialni.  Polacy skorzy do eksperymentów najchętniej spróbowaliby przebierania się i odgrywania ról (14%), masażu i seksu analnego (po 12%).

- Chociaż Polacy znajdują się wśród najbardziej zadowolonych ze swojego życia seksualnego narodowości na świecie, to wyniki sondażu pokazują, że nawet my moglibyśmy spróbować zmienić coś na lepsze. Poświęcając więcej czasu na romantyczne zachowania, spędzając więcej czasu sam na sam z naszym partnerem lub partnerką, stając się bardziej wyczulonym na jego lub jej potrzeby oraz wprowadzając nieco pikanterii do sypialni możemy osiągnąć jeszcze większe spełnienie - komentują wyniki badania eksperci Durexa.

             
 
Podstawą udanego życia erotycznego jest także wzajemny szacunek, co potwierdza 8 na 10 ankietowanych na świecie. W Polsce 74% pytanych uważa, że ich partner okazuje im szacunek podczas seksu.
 
Badanie ukazuje również jak ból i inne problemy mogą wpływać na poziom satysfakcji. Ponad 1 na 5 ankietowanych Polaków (22%) przyznaje, że zdarzyło się, że seks sprawił mu ból, natomiast na utratę libido skarży się co 5-ty respondent (19%).
 
Ponad jedna czwarta Polek (26%) doświadczyła suchości pochwy, przypadłości, na którą cierpią szczególnie nastolatki, a nie tylko matki świeżo po porodzie oraz osoby starsze.
 
Z kolei 18% mężczyzn ma problemy z erekcją, a 21% z jej utrzymaniem.
 
Na świecie wśród osób obecnie niezadowolonych z życia seksualnego 44% kobiet doświadczyło suchości pochwy, 42% mężczyzn miało problemy z erekcją, a jedna czwarta odczuwała ból podczas stosunku.
 
Legenda
Sondaż „Satysfakcja z seksu” jest pierwszym z serii zamówionych przez firmę Durex raportów w ramach globalnych badań jakości życia seksualnego.
Badanie to zostało przeprowadzone w celu uzyskania informacji na temat dobrego samopoczucia i zdrowia seksualnego ogółu społeczeństwa w 26 państwach. W sumie 26 032 osoby odpowiedziały na pytania dotyczące kluczowych elementów ich życia: zdrowia, ogólnego samopoczucia, wykształcenia, wierzeń, seksu i związków, podejścia do seksu oraz warunków społecznych.
 
W badaniu przeprowadzonym przez Harris Interactive wzięły udział następujące kraje: Australia, Austria, Brazylia, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Grecja, Hong Kong, Indie, Włochy, Japonia, Malezja, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Nigeria, Polska, Rosja, Singapur, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Szwajcaria, Tajlandia, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone.

Badanie zostało przeprowadzone w Internecie między lipcem a wrześniem 2006 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Satysfakcja z seksu gwarantowana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl