SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Second Life tworzy małe światki

Firmy, programy telewizyjne a nawet kraje, mają swoje wyspy w wirtualnym świecie Second Life

Czas pierwszego zachwytu stworzonym przez Linden Lab pierwszym w pełni wirtualnym światem – Second Life – już minął. Dlatego firma szuka nowych możliwości zwiększenia udziału w tym rozwijającym się rynku. Twórcy świata muszą się spieszyć, ponieważ jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne, mniejsze światy. Chcąc temu zapobiec i zwiększyć wynoszący w tej chwili jak podkreślają twórcy Second Life „jedynie” 12% wzrost liczby użytkowników, firma Linden Lab wpadła na nowy pomysł.

Linden Lab oferuje stworzenie lub jedynie udostępnienie miejsca na nowe, prywatne wyspy programom telewizyjnym czy firmom, które nie mają środków lub nie widzą potrzeby budowania swojego świata. Przykładem takiej praktyki jest „The L World” fanów programu telewizyjnego Showtime. Organizująca swoje miejsce w przestrzeni Second Life firma może partycypować w technologicznych kosztach np. dostarczając swój serwer.

W Second Life daje się zaobserwować jeszcze jedna zjawisko. Tak jak prawdziwy świat podzielony jest na państwa tak i w wirtualnym można zaobserwować mnożenie się krajoopodobnych miejsc mających użytkowników z prawdziwych państw takich jak Holandia, Australia czy Brazylia.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Second Life tworzy małe światki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl