SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sejm nie wybrał członka KRRiT

.. ale przyjął sprawozdanie KRRiT

Sejm przyjął w czwartek sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Za było 239 posłów, 160 przeciw, 3 posłów wstrzymało się od głosu.

Wraz z uchwałą o przyjęciu sprawozdania Sejm zobowiązał Radę do ścisłego i skutecznego wypełniania konstytucyjnego obowiązku ochrony dzieci i młodzieży przed programami ukazującymi okrucieństwo i przemoc, powodującymi demoralizację; egzekwowania od nadawców wypełniania ich misji programowej w zakresie propagowania kultury i historii polskiej.

Sejm zobowiązał również KRRiT do egzekwowania od nadawców publicznych równego dostępu środowisk politycznych i społecznych do mediów elektronicznych.

Przyjęcie sprawozdania KRRiT było możliwe dzięki posłom SLD, UP, PSL i PLD. Przeciwko przyjęciu sprawozdania opowiadały się podczas środowej debaty PO, PiS, Samoobrona, LPR i koła - RKN, PP i ROP.

W połowie kwietnia sprawozdanie Rady przyjął Senat.

Tymczasem w czwartek Sejm nie wybrał nowego członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na miejsce Adama Halbera, któremu na początku kwietnia skończyła się kadencja.

Na stanowisko w KRRiT swojego kandydata wystawiły PSL i PiS. Ludowcy proponowali byłego ministra łączności Andrzeja Zielińskiego, PiS - byłego dyrektora TV Polonia Krzysztofa Nowaka. Żaden z nich nie uzyskał jednak wymaganej większości głosów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sejm nie wybrał członka KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl