SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kres niewinności” oglądało o 870 tys. widzów mniej niż „Polowanie na ćmy”

Nowy serial „Kres niewinności” oglądało średnio 1 mln osób, o 870 tys. widzów mniej niż miało pokazywane w tym paśmie w poprzednich tygodniach „Polowanie na ćmy” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Kres niewinności”; fot. TVP„Kres niewinności”; fot. TVP

Miniserial „Kres niewinności” nadawany był na antenie Jedynki w niedziele o godz. 20.25, w okresie od 7 do 28 maja 2023 roku. Średnia oglądalność produkcji wyniosła 1 mln widzów. Przełożyło się to na 7,88 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 4,64 proc. w grupie 16-49 oraz 5,93 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek, który obejrzało średnio 1,30 mln osób. Drugi śledziło 1 mln widzów, trzeci - 866 tys., a czwarty - 821 tys.

Widownia serialu „Kres niewinności” w porównaniu do nadawanej w tym samym paśmie w poprzednich tygodniach produkcji „Polowanie na ćmy” spadła o 870 tys. osób. Historyczny serial oglądało średnio 1,87 mln widzów. Przełożyło się to na 13,62 proc. udziału w 4+, 7,13 proc. w 16-49 i 9,57 proc. w 16-59.

Miniserial „Kres niewinności” opowiada o trudnej miłość dwojga młodych ludzi - Janka (w tej roli Ignacy Liss) i Marty (Vanessa Aleksander) na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. W filmie gomułkowska propaganda i aparat opresji zderza się z oporem społecznym. Studenci wychodzą na ulice.

Wydarzenia obejmują okres od protestu w związku z zakazem wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 roku) a skończywszy na przemówieniu Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego.

Edyta Olszówka i Radosław Krzyżowski w obsadzie

Obok występujących w głównych rolach Vanessy Aleksander i Ignacego Lissa w produkcji „Kres niewinności” pojawiają się m.in. Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jack Król, Marcin Sztabiński i Mikołaj Kubacki.

Zdjęcia realizowane były w 2021 roku, głównie w Warszawie i okolicach. Produkcję wyreżyserował Krzysztof Lang, a scenariusz napisał Andrzej Gołda. Produkcja jest rozszerzeniem filmu „Marzec’68”, który trafił do kin w piątek, 25 maca 2022 roku.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: „Kres niewinności” oglądało o 870 tys. widzów mniej niż „Polowanie na ćmy”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikolaj
Jakież to było nudne
odpowiedź
User
Trobek
TVP nie idzie oglądać
odpowiedź
User
Veritas
Historyczne seriale TVP przypominają zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności w nauce. Dość już tej łopatologii.
odpowiedź