SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Serwisy P2P z ryczałtem

Ciekawą propozycję, zarówno dla osób korzystających z serwisów P2P jak i, nieco mniej atrakcyjną, dla wytwórni nagraniowych przedstawiło stowarzyszenie EFF

Ciekawą propozycję, zarówno dla osób korzystających z serwisów P2P jak i, nieco mniej atrakcyjną, dla wytwórni nagraniowych przedstawiło stowarzyszenie EFF (Electronic Frontier Foundation). Plan EFF polega na tym, by nielegalnie pobierający muzykę internauci, w zamian za uwolnienie ich od groźby pociągnięcia do odpowiedzialności, mogli w comiesięcznych opłatach rekompensować swoje poczynania. Wysokość miesięcznej rekompensaty miałaby wynosić 5 dolarów amerykańskich.

Zgromadzone w ten sposób pieniądze mogłyby być rozdzielane pomiędzy właścicieli praw do muzyki zgodnie z zarejestrowana popularnością danego artysty, wykonawcy itp.

O ile użytkownicy programów P2P mogliby z łatwością przystać na te warunki, wątpliwe jest by organizacje typu RIAA przystały na nią równie łatwo. Dla nich, 5 dolarów za nieograniczony miesięczny dostęp to zapewne trochę za mało.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Serwisy P2P z ryczałtem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl