SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sfałszowany komunikat Kompanii Piwowarskiej

Kompania Piwowarska (m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dog in the Fog) stała się w poniedziałek przedmiotem ataku internetowego.

Nieznani sprawcy przekazali mediom fałszywą informację, jakoby w jednej z marek piwa produkowanego przez Kompanię Piwowarską znajdowały się szkodliwe substancje. Informacja ta jest rozpowszechniana z adresu e-mailowego, łudząco podobnego do adresu e-mailowego rzecznika prasowego Kompanii Piwowarskiej.

- Oświadczam, że informacja o skażeniu naszego produktu jest nieprawdziwa a wprowadzające w błąd informacje rozpowszechniane są przez osoby działające w złej wierze. Czyn ten jest przestępstwem i stosowne zawiadomienia zostały zgłoszone Policji.  Uprzejmie proszę o powstrzymanie się od powtarzania tej fałszywej, absurdalnej informacji. Wszelkie informacje ogłaszane przez Kompanię Piwowarską są rozpowszechniane wyłącznie poprzez Piwowarski Serwis Informacyjny a następnie umieszczane są na naszej stronie internetowej. Wszelkie enuncjacje innego rodzaju należy traktować jako informacje nieprawdziwe - przekazał w komunikacie skierowanym do portalu Wirtualnemedia.pl Paweł Kwiatkowski Dyrektor ds. Korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej.

To nie pierwszy taki przypadek w historii Kompanii Piwowarskiej. W czerwcu 2005 r. z tego samego adresu mailowego do mediów trafił 'komunikat' o wycofaniu z rynku nowego piwa "Dog in the Fog". Informacja została po kilku godzinach zdementowana przez Kompanię Piwowarską (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sfałszowany komunikat Kompanii Piwowarskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl