SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter
Z ostatniej chwili

Simpact zainwestował 1 mln zł w platformę edukacyjną Fiszkoteka

Fundusz Simpact - uruchomiony w ramach koordynowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu Bridge Alfa - zainwestował 1 mln zł w internetową platformę Fiszkoteka służącą do nauki języków obcych.

Krzysztof GrochowskiArticle

Kapitał od inwestora zostanie wykorzystany przez Fiszkotekę na dalszy rozwój technologii i stworzenie platformy VocApp, dedykowanej dla międzynarodowych klientów, która umożliwi spółce skalowanie na rynkach zagranicznych.

Wartość inwestycji może zostać podwyższona do 2 mln zł. Nie podano, jaką część udziałów Fiszoteki przejął już Simpact.

- Pieniądze zainwestowane przez fundusz Simpact przeznaczymy na dalsze prace rozwojowe, dotyczące algorytmów AI (sztuczna inteligencja), które dopasowują powtórki do indywidualnego tempa nauki czy algorytmów przetwarzania języka naturalnego, które umożliwiają automatyczne tworzenie spersonalizowanych treści. Środki przeznaczymy także na wyjście na zagraniczne rynki, m.in. Hiszpanię, Turcje, Brazylię, Rosje czy Chiny, z przygotowywaną platformą o nazwie VocApp - wylicza Rafał Młodzki, CEO Fiszkoteki.

Fiszkoteka oferuje, oprócz lekcji języka angielskiego, narzędzia do nauki m.in. niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego czy bardziej egzotycznych języków, jak łacina, albański czy suahili. Już ponad 800 tysięcy zarejestrowanych użytkowników skorzystało z rozwiązań dostępnych na platformie, generując ponad 20 milionów fiszek i dzieląc się nimi z innymi użytkownikami. Oprócz obsługi osób indywidualnych Fiszkoteka posiada także ofertę skierowaną do klientów biznesowych, w której dostosowuje swoją platformę do specjalnych wymagań danej organizacji. Skorzystało z niej już ponad 100 szkół językowych.

- W dzisiejszym świecie umiejętność zbierania informacji, komunikacji i interakcji w języku obcym ma kluczowe znaczenie w realizacji planów zawodowych i prywatnych. Poza oczywistymi korzyściami komunikacyjnymi i poznawczymi, nauka języków rozwija człowieka, pozwala zrozumieć inne kultury, poprawia koncentrację, a przede wszystkim ma ogromny wpływ na sytuację ekonomiczną. Dlatego tak ważne są projekty takie jak Fiszkoteka, które rewolucjonizują rynek, tworząc nowatorskie narzędzia oparte na AI, ułatwiające dostęp do edukacji i zwiększające efektywność procesu nauki - uzasadnia Krzysztof Grochowski, CEO funduszu Simpact.

Simpact to pierwszy w Polsce fundusz inwestycyjny oparty na idei impact investing, w którym kluczowym kryterium inwestowania i zaangażowania w projekty technologiczne będzie ich pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne. Fundusz uruchomiono w ramach koordynowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu Bridge Alfa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Simpact zainwestował 1 mln zł w platformę edukacyjną Fiszkoteka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl