SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skandal w TV Pilot

Właściciel ITV został nowym udziałowcem TV Pilot, tymczasem siedzibę telewizji odwiedziła policja

Nowym inwestorem i udziałowcem TV Pilot został Leszek Kułak, wiceprezes Media Net Interactive, firmy zarządzającej telewizją ITV. Obecny skład ekipy Pilota złożony z pozostałych kilku osób nie zmieni się  -wynika z nieoficjalnych informacji.

Tymczasem wczoraj w siedzibie Telewizji Pilot miał miejsce skandal. Szefowie stacji – Andrzej Heldwein i Paweł Osmenda – zostali odwiedzeni przez pięcioro byłych pracowników z prośba o podpisanie tzw. kart honoracyjnych i rachunków potrzebnych do wypłaty zaległych pensji. Jak twierdzą pracownicy, szefowie Pilota od dwóch miesięcy zwlekają z podpisaniem ich dokumentów oraz wypłatą należności. Z tej przyczyny pracownicy zabrali ze sobą kamerę, aby zarejestrować ważny dla nich fakt.

 – Przy próbe rejestracji rozmowy zamknęli nas w środku i zadzwonili po policję z informacją jakoby nachodzimy ich w pracy i jak to określono, wymuszamy zaległy dług. Potem sześć godzin spędziliśmy na policji - powiedział jeden z pracowników.

 Jak powiedzieli nam pracownicy, od trzech miesięcy TV Pilot zaobserować można było niepokojące zmiany. „Najpierw szefowie zaproponowali nam wypłatę naszych zaległych wynagrodzeń, ale obciętych o 60%. Następnie poinformowali, że została skradziona część sprzętu. Wkrótce potem każdy z nas dostał pismo od firmy A+C będącej właścicielem sprzętu TV Pilot, w którym żądano od nas zwrotu sprzętu, chociaż nie jesteśmy w jego posiadaniu. Szefowie nie chcą podpisać zaległych umów, a teraz jeszcze straszą nas policją. Kiedy nasz koszmar się skończy?” – zastanawiają się pracownicy TV Pilot.

Szefowie TV Pilot odmówili komentarza w tej sprawie. A Paweł Osmenda poinformował,  że żadna umowa z Media Net Interactive nie została jeszcze podpisana a negocjacje trwają.

2004-09-03
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl