SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skarb Państwa ma wypłacić MCI 38,5 mln zł

Sąd nakazał fiskusowi wypłacić MCI Management 38,5 mln zł za straty związane z JTT.

Sąd nakazał Skarbowi Państwa wypłatę na rzecz spółki MCI Management 38,5 mln zł tytułem odszkodowania za straty i utracone korzyści związane z upadłością spółki JTT, w której MCI był znaczącym udziałowcem. Według MCI, spółka zbankrutowała w wyniku działań fiskusa, tzn. niesłusznego naliczenia dodatkowego podatku. Wyrok sądu nie jest prawomocny, poinformował MCI w komunikacie w czwartek wieczorem.

„Zgodnie z nakazem Skarb Państwa - Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu został zobowiązany do zapłaty 38.512.000 zł, tj. pełnej kwoty roszczenia, wraz z ustawowymi odsetkami od ww. kwoty (liczonych od dnia 8 czerwca 2006r. do dnia zapłaty) oraz 53.815 zł tytułem kosztów procesu, w terminie dwóch tygodni (do dnia 22 listopada 2006 r.) albo wniesienia w ww. terminie sprzeciwu do nakazu zapłaty” – głosi komunikat MCI.

„Jak wskazuje pełnomocnik prawny MCI, nakaz nie jest jeszcze prawomocny i nie może stanowić tytułu zabezpieczenia, wobec wydania go w postępowaniu upominawczym. Zgodnie z art. 505 §1 k.p.c. w razie wniesienia przez Skarb Państwa sprzeciwu, nakaz zapłaty straci moc, a Sąd zarządzi doręczenie sprzeciwu MCI wraz z wezwaniem na rozprawę w wyznaczonym terminie” – czytamy dalej.

W I połowie 2006 roku grupa miała 6,37 mln zł zysku wobec 2,19 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 30,65 mln zł wobec 26,44 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skarb Państwa ma wypłacić MCI 38,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl