SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skok na kasę PTC?

Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Elektrimu, liczy na dywidendę z PTC. Według analityków wypłata doprowadziłaby Vivendi do szewskiej pasji.

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) zarobiła w 2004 r. mniej niż sygnalizował w marcu poprzedni zarząd spółki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zysk netto PTC wynosił nie 1 mld zł, lecz niespełna 938 mln zł przy przychodach sięgających 6,42 mld zł i zysku brutto bliskim 1,20 mld zł. Nie ma jednak wątpliwości, że zysk spółki był wystarczająco duży, by stanowić pokusę dla udziałowców. Elektrim nie jest w stanie podzielić ubiegłorocznego zysku PTC bez zgody drugiego udziałowca, Deutsche Telekom. Jakie jest jego stanowisko w tej sprawie, trudno zgadnąć, podobnie jak to, co rekomenduje zarząd PTC. Analitycy nie mają wątpliwości, że oddanie udziałowcom części zysku nie nadszarpnęłoby finansów operatora. Problem w tym, czy w skomplikowanym stanie prawnym, w jakim znajduje się PTC, wypłata dywidendy byłaby dobrym rozwiązaniem? W sprawozdaniu za 2004 r. opublikowanym przez Elektrim zarząd spółki wspomina o kwestionowanej przez niego decyzji arbitrażu, który w ramach zabezpieczenia powództwa Vivendi tymczasowo ograniczył Elektrim w wykonywaniu praw z udziałów PTC. Ograniczenie ma trwać do 15 lipca. Spółka odmawia ujawnienia, czy dotyczy ono również podejmowania decyzji o dywidendzie. PTC twierdzi, że nie ma żadnych informacji o ograniczeniu praw któregokolwiek z udziałowców. Zygmunt Solorz-Żak zapowiada walne PTC na lipiec.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skok na kasę PTC?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl