SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słabsze wyniki WSiP

WSiP: Jednostkowe przychody po 9. miesiącach wyniosły 143,2 mln zł.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) poinformowały, że jednostkowe przychody za sprzedaży po dziewięciu miesiącach 2005 r. wyniosły 143,26 mln zł. W stosunku do przychodów osiągniętych w tym samym okresie ubiegłego roku oznacza to 6 proc. spadek.

Zarząd WSiP tłumaczy spadek przychodów zmianą zasad oferty. W ubiegłym roku spółka stosowała ofertę z pełnym prawem zwrotu produktów niskorotujących (tj. zapasów magazynowych z lat poprzednich). Wysokość zwrotów w okresie wrzesień - listopad 2004 r. w tej kategorii produktów wyniosła 9,9 mln zł.

- Porównując wyniki pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2005 i 2004 bez uwzględniania ww. oferty z pełnym prawem zwrotu produktów niskorotujących można w opinii Zarządu WSiP S.A. szacować brak zmian w poziomie sprzedaży produktów i usług osiągniętego w sezonie podręcznikowym 2005 w stosunku do poziomu osiągniętego w sezonie podręcznikowym 2004 – głosi komunikat WSiP.

W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2005 roku WSiP nie realizował transakcji z pełnym prawem zwrotu. Zarząd zwraca także uwagę, że dane o sprzedaży nie zawierają przychodów z tytułu sprzedaży czasopism wydawanych przez WSiP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słabsze wyniki WSiP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl