SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SLD ma kandydata do KRRiT

Goban-Klas kandydatem do KRRiT

Specjalista w dziedzinie socjologii i badania mediów prof. Tomasz Goban-Klas został jednogłośnie poparty przez obecnych na dzisiejszym posiedzeniu członków senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu jako kandydat na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oddano sześć głosów w tajnym głosowaniu. Wcześniej kandydat zaprezentował siebie i odpowiadał na pytania senatorów. Teraz czeka go przesłuchanie w Senacie.

- Nie widzę wielkiego zła w upolitycznieniu Krajowej Rady. Grzechem byłoby jej upartyjnienie - powiedział. Dodał, że sam jest bezpartyjny, choć rekomenduje go SLD. Zapewnił, że oznacza to, iż patrzy na świat "z pewną wrażliwością społeczną", ale na pewno nie będzie się kierował interesem partii.

Pytany o pogląd na cenzurę, Goban-Klas powiedział, że nie ma ona racji bytu, ale media powinny narzucić sobie pewne ograniczenia. - Całkowita swoboda i zasada, że mogę pokazać wszystko, nie jest dobra - powiedział. Tłumaczył, że np. nie można pokazywać obrazów nasyconych przemocą czy erotyzmem przed godziną 23. Przypomniał, że Unia Europejska w takim przypadku nakazuje interwencję.

Według Goban-Klasa, wzmocnienie mediów publicznych jest konieczne, bowiem potrzeba wielu programów "misyjnych". Profesor podkreślił, że słabością telewizji publicznej jest brak kanałów tematycznych.

Urodzony w 1942 roku prof. Goban-Klas jest kierownikiem Katedry Komunikowania i Mediów Społecznych Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1968-1972 był adiunktem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, sekretarzem naukowym Ośrodka Badań Prasoznawczych (1972-1986), docentem i profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1990-1995 był profesorem gościnnym Instytutu Studiów Europejskich w Wiedniu, a w 1997 r. dyrektorem Polish Academic Information Center i profesorem New York State University w Buffalo. Goban-Klas był też stypendystą paryskiej Sorbony (1971-1972), otrzymał stypendium Fulbrighta w Stanford University (1975-1976), University of Southern California (1986-1987), Korea Foundation (1994).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SLD ma kandydata do KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl