SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Słuchacze piszą ws. Jacka Sobali do prezydenta

Słuchacze radiowej Trójki kontynuują protest przeciwko nowemu dyrektorowi anteny i jego polityce programowej. Naprzeciw siedziby Trójki zawiesili transparent nawołujący Jacka Sobalę do dymisji, apel o interwencję trafić ma też do ministra skarbu i prezydenta.

Słuchacze piszą ws. Jacka Sobali do prezydenta

Aleksander Grad i Lech Kaczyński mają otrzymać trzy tysiące kart pocztowych w tej sprawie. Finałem akcji ma być wręczenie ministrowi Gradowi karty podczas planowanego przemarszu pod siedzibę Rady Ministrów.

"Panie dyrektorze Sobala, niechże pan ustąpi, z fanatyzmem podobnym naszemu wygrać nie sposób" - transparent o takiej treści zawisł w środę rano na ogrodzeniu stadionu Legii, naprzeciwko wejścia do siedziby Programu III.

"Jestem wrogiem fanatyzmu, bo jestem zwolennikiem ważenia racji i w pewnych sprawach nierozstrzygniętej różnicy zdań" - powiedział w reakcji na transparent Sobala. Nie chciał szerzej komentować protestu, powiedział jedynie, że "Trójki słucha ponad 2,5 mln ludzi", podczas gdy akcje protestacyjne, jak ta marcowa przed siedzibą Trójki organizuje ok. 30 osób.

Akcję przygotowali słuchacze Trójki, którzy organizują się poprzez internet. Informację o proteście rozsyłają też do mediów.

Ważnym elementem protestu mają być kartki pocztowe rozsyłane przez słuchaczy do ministra skarbu i prezydenta. "Dziś odbieram z drukarni trzy tysiące kart i pocztą rozsyłam je do słuchaczy - 10 kartek na osobę" - powiedział Jedliński.

Sobala został szefem Trójki pod koniec grudnia ub.roku; zastąpił Magdalenę Jethon. Przeciwko tej decyzji zarządu PR zaprotestowali dziennikarze Trójki, jej byli pracownicy, a także warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Powrotu Jethon na stanowisko domagał się minister skarbu Aleksander Grad.

W Trójce powstał też związek zawodowy, który od kilku tygodni prowadzi rozmowy z zarządem Polskiego Radia. Główny postulat związkowców to odwołanie Sobali i ogłoszenie transparentnego konkursu na to stanowisko. Protest dotyczy też zmian programowych m.in. wprowadzenia popołudniowego pasma publicystycznego, które prowadzą dziennikarze spoza Trójki.

Przed tygodniem w wywiadzie dla portalu Wirtualnemedia.pl Sobala ocenił, że zarówno powołanie związku zawodowego w Trójce, jak i zorganizowana przez Komitet Miłośników Trójki publiczna zbiórka pieniędzy na tę antenę miały w sytuacji krachu systemu abonamentowego "dać efekt w postaci uwłaszczenia się na publicznym majątku". "Moja nominacja blokuje te plany" - powiedział dla portalu Sobala.

Ta wypowiedź wywołała ostrą reakcję Komitetu Miłośników Trójki. "Nasza inicjatywa nie miała żadnego związku z jakimś, istniejącym rzekomo planem prywatyzacji tego programu" - oświadczył Komitet na swojej stronie internetowej. Podpisani pod oświadczeniem: Krystyna Czubówna, Krzysztof Daukszewicz, Michał Ogórek, Dariusz Pekałowski, Zbigniew Zamachowski i Eugeniusz Zielenkiewicz nie wykluczyli "kroków prawnych" przeciwko Sobali za rozpowszechnianie tego rodzaju "pomówień". Zamachowski zażądał też wycofania radiowych dżingli, w których zaprasza on do słuchania Trójki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze piszą ws. Jacka Sobali do prezydenta

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ola
A co z Poczachowskim? To przecież on jako członek zarządu PR SA sprawuje nadzór nad "Trójką". Kilka dni temu sąd w Katowicach ODMÓWIŁ wpisania do KRS rady nadzorczej radia Katowice właśnie z powodu Poczachowskiego. Będąc wiceprezesem Polskiego Radia został wybrany (hehe) do Rady Nadzorczej radia w Katowicach Złamał tym samym prawo.
8 8
odpowiedź
User
Andrzej
Gdzie mogę znaleźć w necie informacje o protestach? Zapisałem się na Facebooku (Łapy precz od Trójki) i gdzieś jeszcze (nie pamiętam), ale nie otrzymuję żadnych informacji co dalej w sprawie. Będę wdzięczny za pomoc. Sobala musi odejść!
8 8
odpowiedź
User
okopan
Żałosna błazenada lewicowo-postempackich dziennikarzy i słuchaczy!
8 8
odpowiedź
User
dobrze poinformowany
To wszystko pikuś. Nowy prezes chce zamienić radio w telewizję. W sytuacji braku środków na bieżące funkcjonowanie radio ma wyrzucić kilka a może kilkanaście milionów na niepotrzebne zabawki, bo pan prezes ma wizję wizji w radiu. Toczą się przetargi (co można sprawdzić na stronie zamówień publicznych PR SA) na zakup 26 kamer HD, mikserów wizyjnych, systemów archiwizacji obrazu itd. Transponder na satelicie już wynajęty... Trwa zatrudnianie ludzi, którzy tę telewizję będą robić.
I jeszcze coś dla miłośników programu 2 - nastąpi zamiana nadajników Dwójki i Biski - żeby podnieść zasięg Biski (Euro). A Dwójka? A kto tego słucha...
Czy prezes publicznego radia nie musi nikomu tłumaczyć się ze swoich zwariowanych pomysłów? Może robić co chce? Wyrzucać publiczne pieniądze w błoto? Co robi właściciel, co robi Rada Nadzorcza?
8 8
odpowiedź
User
Stały słuchacz
Widać agora nie odpuszcza raz zdobytego terenu, Panie Jacku prosze sie trzymać. Może trudno sie z tym pogodzić dawnym piwecom demokracji ale Program 3 PR S.A. to nie prywatna firma grupy koleżków. Nie chce byc skazany jedynie na Radio Maryja i cała jednobarwną resztę. Domagam sie PLURALIZMU.
8 8
odpowiedź