SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SMS powodem niedosypiania

Australijska młodzież nadużywa komórek w łóżku.

Efektem nadmiernego wykorzystywania telefonów w czasie przeznaczonym na sen jest niewyspanie. Młodzież pozbawiona odpowiedniej dawki snu, może mieć następnego dnia nienajlepsze samopoczucie. Często daje ono o sobie znać w szkole. Badaniami nad problemem nastolatków nadużywających komórek w godzinach nocnych zajął się australijski psycholog Andrew Fuller.

Badania ujawniły, że w analizowanej grupie około 40 proc. uczniów niedosypiało, co mogło mieć znaczenie w poziomie koncentracji uzyskiwanym na zajęciach. Długość snu jest bezpośrednio powiązana z poziom serotoniny („hormon zadowolenia”) w organizmie, a za nim odpornością na stres. Mniej głębokiego snu, wspomina Fuller, ma negatywny wpływa na zapamiętywanie, co z kolei może mieć niedobre skutki w procesie uczenia.

Naukowiec postuluje by komórki były zakazanym przedmiotem w sypialniach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SMS powodem niedosypiania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl