SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SMS-y też do regulacji?

Anna Streżyńska, prezes UKE, nie wyklucza narzucenia operatorom komórkowym maksymalnych stawek opłat za SMS-y.

Prawdopodobnie do uregulowania tego rynku zabierze się też Komisja Europejska.

Na razie SMS-y nie podlegają w Polsce i większości krajów UE regulacjom. Ale niedawno francuski urząd regulujący rynek telekomunikacyjny obniżył górne stawki, jakich mogą żądać od siebie operatorzy komórkowi za SMS-y przychodzące z innych sieci.

Komisja przygotowuje się właśnie do rewizji zakresu, w którym usługi telekomunikacyjne mają podlegać regulacji. Zdaniem ekspertów, włączenie do niego rynku SMS-ów jest prawdopodobne. Jeżeli tak się stanie, UKE będzie musiał zbadać rynek krajowy i jeżeli uzna, że któryś z operatorów ma na nim znaczącą pozycję, będzie mógł narzucić mu stawki maksymalne (w przypadku komórkowych połączeń głosowych, Urząd ustalił, że pozycję znacząca mają wszyscy trzej działający operatorzy).

Użytkownicy nie powinni jednak popadać w nadmierny entuzjazm. Ceny wysyłania SMS-ów szybko nie spadną. Maksymalne stawki, które ewentualnie wprowadzi UKE, dotyczą rozliczeń między operatorami, a nie cen detalicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SMS-y też do regulacji?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl