SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Solorz-Żak negocjuje z obligatariuszami Elektrimu

Przedstawiciele Zygmunta Solarza-Żaka, głównego akcjonariusza Elektrimu, negocjują z obligatariuszami tej spółki warunki wykupu obligacji Elektrimu.

Poinformowała agencję ISB w czwartek Kamila Górecka, rzecznik obligatariuszy.

„Było kilka prób porozumienia, ale zakończyły się one niepowodzeniem. Teraz też prowadzimy pewne rozmowy na temat wykupienia obligacji. Uczestniczą w nich podmioty powiązane z panem Solorzem” – powiedziała ISB Górecka.

Dodała, że negocjujące strony spierają się głównie o to, czy Elektrim powinien zapłacić oprócz kapitału podstawowego (444 mln euro) i odsetek (obecnie szacowanych przez obligatariuszy na 59,5 mln euro) dodatkowo także tzw. kwotę końcową, a więc 25% nadwyżki majątku Elektrimu przekraczającego 160 mln euro.

„Płatność końcowa to integralna część obligacji należna w zamian za zrzeczenie się zamienności na akcje, niskie odsetki i rozłożenie spłaty w czasie” – powiedziała Górecka.

Nieoficjalnie mówi się, że negocjacje w imieniu głównego akcjonariusza Elektrimu prowadzi firma doradcza Trigon.

Obligatariusze uznają, że obligacje Elektrimu stały się wymagalne w styczniu 2005 roku. W maju na wniosek przedstawiciela obligatariuszy komornik wszczął postępowanie egzekucyjne wobec Elektrimu i zajął należące do konglomeratu udziały w spółce Port Praski i akcje spółki Rafako. Później komornik sądowy zajął jeszcze należące do Elektrimu akcje spółek Elektrim Volt oraz Elektrim-Megadex.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Solorz-Żak negocjuje z obligatariuszami Elektrimu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl