SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sondaż wyborczy: 28 proc. dla PiS, 23 proc. dla PO

28 proc. badanych na początku grudnia przez TNS Polska, którzy "zdecydowanie" lub "raczej" biorą pod uwagę pójście do wyborów, planuje oddanie swojego głosu na PiS, a 23 proc. na PO. Do Sejmu weszliby także przedstawiciele SLD (9 proc.) oraz Twojego Ruchu (6 proc.).

Sondaż wyborczy: 28 proc. dla PiS, 23 proc. dla PO

W porównaniu z listopadem PiS stracił 3 punkty proc., a Platforma zyskała 1 punkt proc.

PSL uzyskało w grudniu 4 proc. poparcie. Jednak, jak podkreśla TNS Polska, analizując wyniki po wyłączeniu z podstawy oprocentowania osób niezdecydowanych jak głosować, partia ta miałaby szanse na parlament.

Na Solidarną Polskę i Nową Prawicę chciało głosować po 3 proc.; Polska Jest Najważniejsza uzyskała 2 proc. poparcie.

Spośród badanych, którzy wyrażają zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych 21 proc. nie jest zdecydowanych, której partii przekazać swoje poparcie.

TNS Polska zwraca uwagę, że swoje badania rozpoczął jeszcze przed powołaniem Polski Razem Jarosław Gowina i przed decyzją PJN o przyłączeniu się do tej formacji. Stąd w rankingu brak Polski Razem i obecność PJN.

Gdyby wybory odbywały się na początku grudnia wzięłoby w nich udział 53 proc. ankietowanych. Zdecydowaną chęć uczestnictwa wyraziło 19 proc. respondentów.

34 proc. wzięłoby udział w głosowaniu, ale są mniej zdecydowani w swoich deklaracjach.

35 proc. badanych nie zgłosiło gotowości do udziału w wyborach, z czego 16 proc. raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 19 proc. - na pewno nie.

12 proc. nie jest pewnych swojego udziału w wyborach.

Sondaż TNS Polska przeprowadzono w dniach 6-11 grudnia br. na ogólnopolskiej próbie 965 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne to 509 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sondaż wyborczy: 28 proc. dla PiS, 23 proc. dla PO

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawdomówny donald
Jeszcze parę afer i PO będzie miało jak w wyborach za Bieruta!!!!!
10 9
odpowiedź
User
Wojtek
Mam nadzieję, że PIS już nigdy nie wygra wyborów.
10 9
odpowiedź
User
kos87
tak, tak... głosujcie dalej na wielką trójcę PiS, PO, SLD, a niedługo będzie w tym kraju rewolucja. Nie wiem czy jesteście tak tępi żeby po tych wszystkich latach nadal głosować na tych samych? Zapomnieliście już jak PiS za swojej kadencji zwiększył biurokrację? Ja jestem młody i wyjeżdżam z tego kraju ale nawet za granicą będę głosował na Kongres Nowej Prawicy. Mam nadzieje, że kiedyś coś w tym kraju się zmieni. Moja matka jest szwaczką i pracuje 8 h dziennie. Na miesiąc odbiera ok 900 zł. Niestety musimy wyjechać bo nie mamy zamiaru żyć jak nędzarze. A wy dalej głosujcie na wielką trójcę albo na idiotyczny Twój Ruch. Zobaczymy jak to się skończy.
9 8
odpowiedź