SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sondaż wyborczy styczeń 2012: PO - 37 proc., PiS - 22 proc

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie stycznia PO uzyskałaby 37, a PiS 22 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS. Na Ruch Palikota chciało głosować 8, a na SLD - 6 proc. ankietowanych.

Sondaż wyborczy styczeń 2012: PO - 37 proc., PiS - 22 proc

Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL z 4 proc. głosów, Polska Jest Najważniejsza z 2-proc. poparciem oraz Solidarna Polska i Nowa Prawica - na które chciało głosować po 1 proc. badanych.

W porównaniu z grudniem 2011 roku o 1 pkt proc. wzrosło poparcie dla PO, o 3 pkt. proc. - dla PiS.

Po 2 pkt. proc. spadło poparcie dla Ruchu Palikota oraz dla PSL.

SLD utrzymało ten sam poziom poparcia co przed miesiącem.

18 proc. wyborców - tyle samo co w grudniu - nie wie, na jakie ugrupowanie oddałoby swój głos.

Są to wyniki wśród ogółu osób, które deklarowały "zdecydowanie" lub "raczej" gotowość wzięcia udziału w wyborach.

W styczniu zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zgłosiło 34 proc. respondentów; 29 proc. zadeklarowało, że "raczej głosowałoby". 22 proc. badanych oświadczyło, że na pewno nie poszłoby na wybory. Zamiary respondentów nie różnią się istotnie od zgłaszanych w grudniu 2011 roku - zauważa OBOP.

Jak poinformował tns, jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy wiedzą, na jaką partię by zagłosowali, PO popierane jest przez 45 proc. z nich, PiS przez 27 proc., Ruch Palikota - 10 proc., SLD - 8 proc., a PSL - 5 proc.

Sondaż TNS zrealizowany w dniach 19-23 stycznia 2012 r. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 607 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. Ponadto w raporcie przedstawione zostały wyniki z wyłączeniem z podstawy procentowania osób niezdecydowanych, jak głosować - 499 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sondaż wyborczy styczeń 2012: PO - 37 proc., PiS - 22 proc

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
super ;)
8 8
odpowiedź
User
knp
a gdzie kongres nowej prawicy?
8 8
odpowiedź
User
ten sondaż
jest oszukany
8 8
odpowiedź
User
student_____
Tak jak głosowałem na PO, tak mam nadzieję że już więcej do władzy nie dojdą...
8 8
odpowiedź
User
KAMIL
GŁOSUJ NA PO PALIWO PO6 ZŁ
8 8
odpowiedź