SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Sondaż wybory parlamentarne: PiS - 31 proc., PO - 26 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie sierpnia PiS uzyskałoby 31 proc. głosów, a PO - 26 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Próg wyborczy przekroczyłyby też: SLD - z 12 proc. poparcia i PSL - z 7 proc.

Jarosław Kaczyński Article

W porównaniu z lipcem poparcie dla PiS spadło o 4 pkt. proc. (z 35 proc.). Jak podkreślają autorzy badania, ankietowani wyrażali w badaniu poparcie dla wspólnej listy Prawa i Sprawiedliwości wraz z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina. Poparcie dla PO wzrosło w sierpniu o 3 punkty proc. (z 23 proc.). Poparcie dla SLD wzrosło o 4 punkty proc. (z 8 proc.), a dla PSL wzrosło o 3 punkty proc. (z 4 proc.).
 
TNS Polska odnotowuje, że w porównaniu z poprzednim miesiącem dystans dzielący dwójkę liderów rankingu partyjnego - PiS i PO - zmniejszył się ponad dwukrotnie; w lipcu partie te dzieliło 12 pkt proc. różnicy.
 
Poniżej progu wyborczego znalazłyby się w sierpniu: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - z 3-procentowym poparciem, Twój Ruch - z 2-procentowym poparciem oraz Ruch Narodowy, dla którego poparcie deklaruje 1 proc. ankietowanych. 18 proc. respondentów nie jest zdecydowanych, na kogo oddałoby swój głos.
 
W badaniu preferencji partyjnych udział wzięli respondenci deklarujący, że "zdecydowanie" lub "raczej" wezmą udział w wyborach.
 
Zamiar oddania głosu zadeklarowało w sierpniu w sposób zdecydowany 17 proc. badanych; 33 proc. twierdzi, że raczej poszłoby do urn. 22 proc. badanych zdecydowanie nie zamierza brać udziału w wyborach, a 16 proc. - raczej nie. 12 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.
 
Sondaż przeprowadzono w dniach 8-14 sierpnia techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 962 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sondaż wybory parlamentarne: PiS - 31 proc., PO - 26 proc.

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wyborca
Jednak zdrajcy narodowi, zlodzieje i mordercy przez 7 lat , nie zdazyli ,,dorznac watachy---polskich patriotow i uczciwych Polakow...Wstyd Polacy !! czy Wy w koncu sie opamietacie i skonczycie z ta mafia...
15 10
odpowiedź
User
dramat
Największy dramat to fakt że tak słaba i zła partia jak PO nie ma konkurencji.
10 12
odpowiedź
User
Patriota
BZDURY, PO musi wygrac wybory ! Nie ma innej opcji !
8 14
odpowiedź