SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spadek notowań rządu, premiera i prezydenta

W kwietniu - w porównaniu z marcem - pogorszyły się oceny zarówno rządu, premiera, jak i prezydenta.

Wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

    69 proc. Polaków - o 14 pkt proc. więcej niż w ub. miesiącu - ma negatywne zdanie o pracy rządu Kazimierza Marcinkiewicza. 23 proc. badanych - o 11 pkt proc. mniej niż w marcu - pozytywnie oceniło rząd.

    W porównaniu z marcem pogorszyły się też notowania premiera. Ponad połowa - 58 proc. Polaków uważa, że sam Marcinkiewicz dobrze wypełnia obowiązki premiera. W ub. miesiącu takie zdanie miało 67 proc. badanych przez OBOP.

    32 proc. - o 9 pkt proc. więcej niż w marcu - ma obecnie negatywne zdanie na temat działalności premiera.

    O pracy prezydenta Lecha Kaczyńskiego negatywną opinię ma 55 proc. badanych przez OBOP, o 9 pkt proc. więcej niż w marcu.

    35 proc. sądzi, że L.Kaczyński dobrze wywiązuje się z obowiązków prezydenta. W ubiegłym miesiącu taką opinię miało 41 proc. badanych.

    Według sondażu, 28 proc. Polaków uważa, że rząd działa zdecydowanie źle, a 41 proc. - raczej źle ocenia pracę rządu. Zdecydowanie dobrze rząd oceniło 2 proc. respondentów, a raczej dobrze - 21 proc.

    Działalność premiera zdecydowanie dobrze oceniło 16 proc. badanych, a raczej dobrze - 42 proc. Zdecydowanie źle o pracy Marcinkiewicza wypowiadało się 11 proc. respondentów, a 21 proc. - oceniło ją raczej źle.

    Zdecydowanie dobrze o pracy prezydenta wypowiada się 6 proc. respondentów, a raczej dobrze - 29 proc. Zdecydowanie złe zdanie o działalności prezydenta ma 26 proc., a 29 proc. - ma raczej złą opinię na ten temat.

    Według autorów sondażu, premier Marcinkiewicz oceniany jest zdecydowanie lepiej od swego poprzednika Marka Belki, który przez cały okres od stycznia do października 2005 roku miał więcej przeciwników niż zwolenników. Również cały rząd Marcinkiewicza ma lepsze notowania od rządu Belki.

    Natomiast - jak piszą autorzy sondażu - Lech Kaczyński oceniany jest na tak niskim poziomie, jakiego Aleksander Kwaśniewski nie sięgnął nigdy w czasie swego urzędowania.

    Sondaż przeprowadzono w dniach 6-10 kwietnia na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spadek notowań rządu, premiera i prezydenta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl