SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprawcy zamachów w Paryżu używali do komunikacji PlayStation 4

Według śledczych prowadzących dochodzenie w sprawie zamachów w Paryżu terroryści mogli wykorzystać do komunikacji konsole PlayStation 4. - PlayStation 4 jest trudniejsza do monitorowania nawet od WhatsApp -  przyznaje Jan Jambon, minister spraw wewnętrznych Belgii.

Article

Trwa intensywne śledztwo w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zamachów terrorystycznych przeprowadzonych w Paryżu w ubiegły piątek, w których śmierć poniosło 129 osób, a 352 zostały ranne.

W toku prowadzonego dochodzenia belgijska policja w jednym z mieszkań w Brukseli, w którym miała mieszkać część terrorystów odnalazła konsolę PlayStation 4. Według hipotez śledczych sprzęt ten mógł zostać użyty do komunikacji podczas przygotowywania paryskich zamachów.

Według ekspertów, na których powołuje się serwis Techworm.net piszący o bezpieczeństwie w sieci już wcześniej przypuszczano, że islamscy terroryści posługują się PlayStation 4 do komunikacji. Konsole oferowane przez Sony pracujące w sieci PSN (PlayStation Networks) oferują możliwość prowadzenia rozmów opartych na protokole IP, które są o wiele trudniejsze do monitorowania niż inne platformy, takie jak SMS-y, Facebook Messenger, Google Chat czy WhatsApp. Ponadto, jak oceniają eksperci, istnieje możliwość komunikowania się pomiędzy terrorystami wewnątrz poszczególnych gier i to nie tylko za pomocą głosu - uczestnicy tej samej rozgrywki mogą pozostawiać dla siebie wiadomości w środowisku, w którym toczy się gra.

- PlayStation 4 jest trudniejsza do monitorowania nawet od WhatsApp - podkreślił w rozmowie z tygodnikiem „Bulletin” Jan Jambon, minister spraw wewnętrznych Belgii. - To, co spędza mi sen z powiek w środku nocy to wizja człowieka siedzącego przed komputerem lub innym urządzeniem i poszukującego zaszyfrowanej informacji od swoich mocodawców z Państwa Islamskiego czy innych propagatorów nienawiści - przyznał Jambon.

Na razie nie wiadomo dokładnie w jaki sposób odnaleziona w belgijskim mieszkaniu konsola została wykorzystana do przygotowania paryskich zamachów. Sprzęt został przekazany do analizy przez biegłych.

Dołącz do dyskusji: Sprawcy zamachów w Paryżu używali do komunikacji PlayStation 4

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
techt
Tak, widziano terrorystów biegających po Paryżu z PS4 w kieszeni.
odpowiedź
User
qq
1. terroryści mogli też wykorzystać gołębie lub znaków dymnych lub umyślnych (to na serio)
2. czy Pan Jan Jambon właśnie zrobił reklamę SONY?
odpowiedź