SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzeciw urzędowi do kontroli Internetu

USA przeciwne utworzeniu w ramach ONZ agendy do spraw kontroli Internetu

Stany Zjednoczone są, z uwagi na wolność słowa, przeciwne utworzeniu w ramach ONZ agendy do spraw kontroli Internetu i takie stanowisko zajmą podczas pierwszego szczytu poświęconego technologii informacji - potwierdził wysoki przedstawiciel USA.

Światowy szczyt na temat społeczeństwa informacyjnego, w którym udział wezmą przedstawiciele 62 państw, odbędzie się w dniach 10 - 12 grudnia w Genewie.

USA i innym krajom o wysokim poziomie rozwoju gospodarczego zależy na tym, aby kontroli Internetu nie przekazywać jakiejś nowej agendzie ONZ, jak zaproponowały to Chiny i Brazylia.

Nadzwyczaj ważne jest, aby kierował tym nadal sektor prywatny - powiedział powiedział David Gross, koordynator w departamencie stanu ds komunikacji międzynarodowej i polityki informacyjnej.

Podkreślił, że dla Internetu wolność słowa ma zasadnicze znaczenie i przypomniał, że amerykańska korporacja do spraw nazw i numerów ICANN działa już na skalę światową.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzeciw urzędowi do kontroli Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl