SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzeciw wobec cennika "Plan tp zawsze za darmo"

Prezes URTiP zgłosił sprzeciw wobec przedłożonej przez Telekomunikację Polską S.A. propozycji wprowadzenia nowego planu telefonicznego "Plan tp zawsze za darmo". TP się nie poddaje.

TP S.A., zgodnie z przepisami ustawy Prawo telekomunikacyjne, jest zobowiązana do przedkładania Prezesowi URTiP do zatwierdzenia projektu cennika lub jego zmian, wraz z uzasadnieniem, co najmniej na 30 dni przed planowanym terminem wprowadzenia cennika lub jego zmian w życie. Projekt zmiany cennika usług telekomunikacyjnych TP S.A. w zakresie propozycji wprowadzenia nowego planu telefonicznego pn. "Plan tp zawsze za darmo" został złożony w dniu 25 kwietnia 2005 r. Zakładał abonament miesięczny za 115 zł (cena brutto), który umożliwiał rozmowy bez ograniczeń.

Pierwotnie planowany przez Spółkę termin wprowadzenia przedmiotowej zmiany cennika to dzień 1 czerwca 2005 r. Termin ten uległ jednak przesunięciu z uwagi na wyjaśnienia, do udzielenia których TP S.A. wzywana była przez Prezesa URTiP trzykrotnie.

Projekt nowego planu telefonicznego oceniany był pod kątem zgodności z przepisami prawa, uwzględnienia w nim warunków rynkowych i ekonomicznych oraz zapewnienia efektywnej konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. Ostatecznie po przeanalizowaniu całości dokumentacji przedłożonej przez Spółkę, Prezes URTiP uznał, iż proponowany projekt zmiany cennika nie spełnia powyższych warunków i zobowiązał TP S.A. do przedłożenia poprawionego cennika w części objętej sprzeciwem. Tym samym "Plan tp zawsze za darmo" nie może teraz zostać włączony do dotychczasowej oferty spółki - poinformował w środę w komunikacie rzecznik URTiP Jacek Strzałkowski.

- "Z całą pewnością Telekomunikacja Polska nie wycofuje się z tej oferty. Uważamy, że plan telefoniczny +zawsze za darmo+ jest propozycją bardzo atrakcyjną dla klienta. Będziemy się starali, aby w ramach obowiązującego prawa doprowadzić do wdrożenia tego planu" - powiedziała PAP Barbara Górska, rzeczniczka TP SA.

"Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej decyzji prezesa URTiP wraz z uzasadnieniem. Po tym jak się dowiemy co konkretnie spowodowało wyrażenie sprzeciwu odniesiemy się szczegółowo do tych argumentów" - dodała.

W nowej taryfie TP po opłaceniu abonamentu miały być oferowane bezpłatne rozmowy lokalne i międzymiastowe w ramach sieci Telekomunikacji Polskiej.

Przeciwko wprowadzeniu przez TP SA oferty "zawsze za darmo" protestowała m.in. Tele2 Polska, twierdząc, że bez hurtowego dostępu do abonamentu (tzw. WLR - wholesale line rental) nie jest możliwe skopiowanie oferty Telekomunikacji Polskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzeciw wobec cennika "Plan tp zawsze za darmo"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl