SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła o 29 tys. egz. Tylko „Puls Biznesu” na plusie wśród dzienników

We wrześniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Prawie wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Jedynym wzrostem - rok do roku - pochwalić się mógł „Puls Biznesu” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) we wrześniu 2017 roku wyniosła 248 499 egz., czyli o 11,09 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Z trzeciej na drugą pozycję ze sprzedażą ogółem wynoszącą 125 793 egz. awansował „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik jednak zmniejszył się o 7,59 proc.

Na ostatnią lokatę podium spadła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu - o 21,19 proc. do 107 300 egz.

Oczko niżej znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 8,66 proc. Dziennik ten we wrześniu br. sprzedawał się w liczbie 48 219 egz.

Z kolei konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 39 716 egz., po spadku o 5,50 proc.

Jedynym wzrostem, wynoszącym 1,48 proc. do 10 161 egz., pochwalić się mógł „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska). W zestawieniu dziennik ten był ósmy.

We wrześniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca dużym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), który zyskał tutaj 7,13 proc.

Z kolei najwięcej w tym ujęciu stracił „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), której średnia sprzedaż ogółem zmalała o 11,87 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła o 29 tys. egz. Tylko „Puls Biznesu” na plusie wśród dzienników

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jol
gw tonie. tak trzymac, nie zmieniac kursu!
84 18
odpowiedź
User
Brajan
Niemiecka gadzinówka ma się dobrze. Typowi Polacy, konto w niemieckim banku, gazeta niemiecka, zakupy w niemieckim markecie, niemieckie auto, niemieckie kosmetyki. Podbili nas bez wojny :)
60 22
odpowiedź
User
Dixon
Kiedyś ten artykuł pojawiłby się na czołówce, dzisiaj głęboko schowany.
61 16
odpowiedź
User
olo
zawsze we wrześniu i październiku jest małe odbicie, ale w styczniu powinni porządnie walnąć w dół.
Jeszcze kilka lat i zniknie ten szmatławiec.
68 13
odpowiedź
User
YKK
GAZPOL pomimo takiej promocji i wsparcia "dobrej zmiany" na wszystkich możliwych polach sprzedaje nadal ledwo kilkanaście tysięcy egzemplarzy. A tymczasem wielokrotnie już pochowana przez Sakiewiczów Wyborcza ma nadal ponad 100 000. Spieszcie się korzystać ze żłoba, bo tu już wasz półmetek.
27 58
odpowiedź