SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedaż komputerów zwalnia

Analizując ostatnie wyniki sprzedaży komputerów, firma Gartner obniżyła swoje prognozy dotyczące poziomu wzrostu tego sektora w tym roku

W 2004r. na świecie zostanie sprzedanych ok. 185 mln sztuk komputerów. Ale analitycy przestrzegają, że rynkowi wciąż grozi „duży potencjał spadkowy”, związany ze zbyt powolnym rozwojem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszych przewidywaniach Gartner zapowiadał wzrost sprzedaży w całym roku o 13,4%, ale aktualne prognozy firmy zakładają, że wynik ten będzie niższy i wyniesie 12,6%. „Aktualny stan ekonomi Stanów Zjednoczonych sprawia, że wzrost sprzedaży komputerów na tym rynku w drugiej połowie roku wydaje się niepewny” – powiedział Kiyomi Yamada, analityk Gartnera. „Dowolne załamanie ekonomiczne może mieć wpływ na sytuację na rynku komputerów domowych i firmowych. Jednak jesteśmy przekonani, że w 2004r. bardziej prawdopodobnym wynikiem jest zanotowanie przez sektor PC dwucyfrowego wzrostu sprzedaży”.

Z kolei George Shiffler wiąże nadzieje na uzyskanie dobrego wyniku z koniecznością wymiany posiadanego sprzętu na nowszy. „Użytkownicy komputerów pracują na starzejącym się sprzęcie, który coraz bardziej dojrzewa do wymiany”. Niestety na ogólną sytuację na rynku komputerów wpływ mają nie tylko czynniki wewnętrzne, ale także ogólnoświatowa sytuacja ekonomiczna, w tym rosnące ceny ropy naftowej, które mogą w nieprzewidywalny sposób wpłynąć na wzrost rynku PC. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż komputerów zwalnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl