SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedaż leków przez internet

Niektóre apteki oferują sprzedaż leków przez internet.

Zgodnie z prawem europejskim, przez internet dozwolona jest sprzedaż tylko leków bez recepty.
Jednak państwa Unii mogą wprowadzić własne regulacje, np. w Niemczech nie można sprzedawać leków przez internet, także tych bez recepty.

Samorząd aptekarski krytykuje taki sposób sprzedaży leków. Według Naczelnej Rady Aptekarskiej, lek powinien być wydany przez farmaceutę, aby nie doszło do pomyłki. Ponadto lek może zmienić swoje działanie pod wpływem wilgoci i ciepła, dlatego muszą być zapewnione odpowiednie warunki transportu. Natomiast przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zaznaczają, że apteka, która sprzedaje leki przez internet, powinna dbać o warunki transportu i jakość dostarczanych leków.
 
Kwestię sprzedaży leków przez internet reguluje przygotowana w resorcie zdrowia nowelizacja ustawy Prawo Farmaceutyczne. Według nowelizacji, przez internet można będzie sprzedawać tylko leki bez recepty. Warunki prowadzenia takiej sprzedaży określi minister zdrowia w drodze rozporządzenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż leków przez internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl