SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Start TVP Rozrywka International znowu przesunięty. „Kwestie prawne”

Nowy kanał polonijny TVP Rozrywka International ruszy nie wcześniej niż w lipcu. Opóźnienie wynika z problemów prawnych, nad którymi Telewizja Polska nadal pracuje - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

TVP Rozrywka International pierwotnie miała ruszyć z początkiem kwietnia br. Telewizja Polska oraz jej amerykański partner platforma Dish Network są gotowi do rozpoczęcia nadawania programu. Z naszych informacji wynika, że start polonijnej stacji blokuje jednak umowa, którą TVP podpisała w latach 90. z firmą Spanski Enterprises Inc. Spółka posiada bowiem wyłączne prawa do dystrybucji sygnału publicznego nadawcy w Ameryce Północnej.

TVP jest w sporze z właścicielem firmy, Robertem Spańskim, a umowa - jak ustaliliśmy - obowiązuje nie tylko TVP Polonia. Jej zerwanie wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Przed amerykańskim sądem nadal trwa proces o unieważnienie niekorzystnej umowy.

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej potwierdza, że nadawca jest gotowy do rozpoczęcia nadawania, ale wciąż pracuje nad projektem. - Musimy precyzyjnie pilnować kwestii prawnych i to wstrzymuje start kanału - mówi Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun. Telewizja Polska rozpoczęcie nadawania TVP Rozrywka International przesunęła na okres wakacyjny, kanał prawdopodobnie ruszy w lipcu.

Pierwszą umowę z firmą Spanski Enterprises Inc. podpisał Wiesław Walendziak, kiedy był prezesem Telewizji Polskiej. Umowa została odnowiona przez Piotra Farfała, który pełnił obowiązki prezesa w latach 2008-2009. Na jej mocy kanadyjska firma nabyła wyłączne prawa do dystrybucji polonijnego kanału TVP Polonia, która dostarcza jej treści.

TVP Rozrywka International ma zostać dołączona do oferty amerykańskiej platformy Dish Network (sprawdź szczegóły). Telewizja Polska prowadzi także rozmowy na temat dystrybucji kanału z operatorami m.in. w Australii.

W ramówce nowej polonijnej stacji znajdą się popularne seriale Telewizji Polskiej, takie jak „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl”, „Barwy szczęścia” czy „Ojciec Mateusz”. Nie zabraknie również pozycji rozrywkowych, takich jak kabaretowe show „Dzięki Bogu już weekend” i „Mazurska noc kabaretowa”. Kanał emitować będzie również magazyny „SOS dla 4 łap”, „Okrasa łamie przepisy” czy „Makłowicz w podróży” (więcej na ten temat).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w kwietniu br. udział TVP Rozrywka w rynku wyniósł 0,81 proc. (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Start TVP Rozrywka International znowu przesunięty. „Kwestie prawne”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zula
Ciekawe czy to, co Walendziak z Farfałem schrzanili Braun zdoła naprawić? No Farfał to raczej zresztą nie schrzanił, on wiedział, gdzie stoją konfitury!
odpowiedź
User
Zula
Braun naprawia Dworaka. Albo odwrotnie. Komuch komuchowi udekiem.
odpowiedź
User
kamil
@Zula - głupi, niemerytoryczny wpis świadczący o prymitywizmie osoby piszącej :(
odpowiedź
User
polo
TO DLATEGO NA TVP POLONIA SAME POWTÓRKI Z PRZED 10 LAT I POLACY NA LITWIE , KTÓRZY SĄ NAJLICZNIEJSZĄ GRUPĄ WIDZÓW TEGO KANAŁU MUSZĄ OGLĄDAĆ SAME POWTÓRKI . WSTYD DLA TVP I POLSKI .
odpowiedź
User
@polo
Ale o nie obecne władze TVP są za to odpowiedzialne. Walendziak, Farfał. Prawica.
odpowiedź