SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stopklatka sprzedała akcje za 10,67 mln zł na spłatę zadłużenia

Spółka Stopklatka, nadawca kanału Stopklatka TV i wydawca kilku serwisów internetowych (m.in. Stopklatki.pl), przeprowadziła dodatkową emisję swoich akcji, z której pozyskała 10,67 mln zł. Większość tych środków przeznaczy na częściową spłatę zadłużenia.

Article

Stopklatka sprzedała 4,64 mln swoich zwykłych akcji serii E na okaziciela po cenie jednostkowej 2,3 zł. Trafiły one do 51 inwestorów. Przydział akcji nastąpił w poniedziałek, a we wtorek podwyższono kapitał zakładowy spółki z 6,53 mln zł do 11,17 mln zł.

Decyzję o emisji akcji podjęło na początku grudnia ub.r. walne zgromadzenie akcjonariuszy Stopklatki. W zeszłym tygodniu spółka poinformowała, że ok. 7,2-7,6 mln pozyskanych z tego środków przeznaczy na spłatę części zadłużenia (wynikającego z pożyczek i realizacji umowy inwestycyjnej), a 2,8-3,2 mln zł - na zasilenie kapitału obrotowego, w szczególności zmniejszenie zobowiązań.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Stopklatka zanotowała 18,16 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 9,95 mln zł rok wcześniej) i 2,51 mln zł straty netto (rok wcześniej wyniosła ona 6,77 mln zł). Na koniec września ub.r. miała do spłaty 7,44 mln zł z tytułu kredytów i pożyczek.

Największymi udziałowcami spółki są Agora i Kino Polska TV.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stopklatka sprzedała akcje za 10,67 mln zł na spłatę zadłużenia

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mateo
Nie wiem kto w ogóle ogląda ten kanał. Tam cały czas leci to samo. Cały rok te same filmy i programy. Powtórki powtórek.
odpowiedź
User
Anka
Dokładnie na Stopklatka.tv ciągle puszczają Stawka większa niż życie, Historia oręża, Katastrofy w przestworzach, Kobra - oddział specjalny. Dzień w dzień to samo. Teraz będą przez pół roku puszczać "Psy", "Dług", "Pręgi", "Dom zły", "Pieniądze to nie wszystko".
odpowiedź
User
ty
No to szykujmy sie na nowy kanal filmowy w naziemnej, bo Stopklatka dlugo nie pociagnie.
odpowiedź