SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Strata LPP

Mimo uzyskania blisko 8 mln zł straty netto w I poł. br., spółka odzieżowa LPP podtrzymuje prognozę 57 mln zł zysku netto na cały 2006 rok.

Jednocześnie spółka nie zapowiada ekspansji do nowych krajów w najbliższych latach, poinformował w piątek wiceprezes spółki Dariusz Pachla.

„Podtrzymujemy prognozę 57 mln zysku netto na cały 2006 rok” – powiedział Pachla podczas konferencji prasowej.

Pachla poinformował, że taki wynik jest możliwy do osiągnięcia jeśli sprawdzą się prognozy na IV kwartał 2006 roku, który ma być najlepszy w historii spółki.

„Taki wynik prognozujemy na bazie przewidywanych osiągnięć ‘z metra’. Nigdy w historii spółki nie mieliśmy tak dużej powierzchni do dyspozycji” – powiedział Pachla.

Spółka zapowiedziała, że zakłada wzrost sprzedaży z jednostki powierzchni w końcu 2006 roku. Oprócz tego, podkreślił wiceprezes, koszty spółki zmniejszyły się znacząco na przestrzeni roku.

„Koszty funkcjonowania sklepów zmniejszyły się od 2005 rok o ok. 10%” – powiedział Pachla.

„Nie chcę powiedzieć, że tendencja malejąca się utrzyma, ale obecny poziom zostanie utrzymany” – dodał.

Jednocześnie zarząd zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat nie zapowiada ekspansji do innych krajów.

„Chcemy odbudować zaufanie dla naszej marki. To jest dla nas obecnie priorytet” – powiedział Pachla.

Wiceprezes zapowiedział, że w przypadku sprzedaży zagranicznej, szacunkowy udział w dochodach w najbliższych latach ma się ukształtować na poziomie 50% w stosunku do sprzedaży w Polsce.

„Docelowo chcielibyśmy, żeby sprzedaż w Polsce stanowiła jedynie niewielki procent” – poinformował Pachla.

W przypadku marki Cropp, spółka planuje uruchomienie sieci sklepów w mniejszych miastach.

„Według naszych szacunków odbiorcy produktów sieci Cropp są mało mobilni” – powiedział Pachla.

Obecnie LPP posiada 11 tego typu sklepów i, według wiceprezesa, jeśli pomysł okaże się trafiony, może to oznaczać, że grupa znacząco rozwinie taką formę sprzedaży.

Spółka odzieżowa LPP miała 5,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2006 roku wobec 13,86 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej na poziomie grupy wyniósł 3,73 mln zł wobec 20,93 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody wyniosły 172,09 mln zł wobec 159,98 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-II kw. 2006 roku grupa miała 7,67 mln zł straty wobec 16,16 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 324,73 mln zł wobec 304,90 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Strata LPP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl