SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Streżyńska: połączenie UKE i KRRiT za 2-3 lata

Połączenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) i Krajowej rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) może nastąpić - w kilku etapach - w perspektywie 2-3 lat.

Ocenia prezes UKE Anna Streżyńska.

"Potrzebujemy na to 2-3 lat, ale z uwagi na to, co dzieje się na rynku - im wcześniej, tym lepiej. […] To są 2 lata: rok na dyskusje i przygotowania i rok na wdrażanie, czyli łączenie tych organów w aspekcie logistycznym" - powiedziała Streżyńska w poniedziałkowym wywiadzie dla radia PiN.

"KRRiT jest organem konstytucyjnym i część jej uprawnień jest uwarunkowana konstytucyjnie. Można sobie wyobrazić, że pewne koncepcje etapowania tego połączenia pozwolą nam uniknąć nadmiernej dyskusji politycznej, bo nie wszystko musimy rozłożyć na raz, można to podzielić na kilka etapów rozłożonych w czasie" - dodała.

UKE przygotowuje obecnie materiał, który będzie przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury.

"Myślę, że w końcu lutego dojdzie do takiej publicznej dyskusji na łamach tej komisji" - powiedziała Streżyńska.

Podkreśliła, że nowa instytucja powinna mieć zarząd kilkuosobowy, "bo wymaga to już bardzo specjalistycznej wiedzy kilku osób".

Przedstawiając koncepcję połączenia tych organów w końcu stycznia na łamach "Pulsu Biznesu", Streżyńska stwierdziła, że stworzenie jednego regulatora pozwoli na lepsze reagowanie na wymagania dynamicznie zmieniającego się rynku. Według UKE, niemożliwa jest np. skuteczna ochrona konsumentów usług typu triple-play (telefon, internet i TV).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Streżyńska: połączenie UKE i KRRiT za 2-3 lata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl