SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces Młodzieży Wszechpolskiej

We wtorek Młodzież Wszechpolska wygrała w Sądzie Okręgowym w Warszawie sprawę przeciwko wydawcy tygodnika "Zielony Sztandar".

W jednym z artykułów tygodnika pojawiły się stwierdzenia, które, zdaniem sądu, "krzywdziły stowarzyszenie MW, m.in. oskarżenia o propagowanie haseł faszystowskich i używanie przemocy".

Wydawca tygodnika musi  zwrócić koszty procesu, zapłacić 5 tys. złotych zadość uczynienia oraz zamieścić poniższe sprostowanie na łamach "Zielonego Sztandaru" i "Rzeczpospolitej".

Przepraszamy Młodzież Wszechpolską
Dnia 20 czerwca 2004 ukazał się 25 numer tygodnika "Zielony Sztandar", w którym redaktor Jarosław Celski opublikował artykuły pt. "Nadciąga polska siła" i "Polskie ugrupowania nacjonalistyczne". Pojawiło się w nich wiele nieprawdziwych i krzywdzących opinii na temat Stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska (m.in. oskarżenia propagowanie haseł faszystowskich, używanie przemocy, agresję czy prowadzenie działań niezgodnych z prawem). Oba artykuły opierały się na fałszywych oskarżeniach, wypowiedziach i publikacjach spoza stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska, nie mających nic wspólnego z prawdą.
Przepraszamy Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska i wyrażamy ubolewanie z powodu treści wyżej wymienionych publikacji.
Wydawca i redakcja "Zielonego Sztandaru"
oraz autor artykułu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces Młodzieży Wszechpolskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl