SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Super Express' oskarża Springera

Zbigniew Benbenek znowu zaskarży Axel Springer do UOKiK.

Zbigniew Benbenek, współwłaściciel „Super Expressu" chce zwrócić się do szefa Urzędu Ochrony Konkuren­cji i Konsumentów Cezarego Banasińskiego o wszczęcie postępowania z urzędu w sprawie polityki cenowej Axel Springer Polska. Springer ogłosił bowiem, że jego nowy „Dziennik" będzie kosztował 1,5 zł. To najniższa cena wśród gazet opiniotwórczych - podała "Rzeczpospolita".

- Springer próbuje wypłukać z rynku konkurencję. To kopia działań sprawdzonych już w przypadku „Faktu", który wszedł z niską ceną, by zmarginalizować „Super Express". Teraz stosuje tę samą metodę w prasie opiniotwórczej — oburza się Zbigniew Benbenek. Na cenowe wyzwanie Springera odpowiedziała już Agora, która od piątku obniża cenę „Gazety Wyborczej" do 1,5 zł.

Przed dwoma laty wydawca „Super Expressu" zaskarżył do UOKiK antykonkurencyjne praktyki cenowe „Faktu". Pod koniec 2005 r. urząd umorzył postępowanie przeciw Axel Springer Polska, argumentując, że „Fakt" nie ma dominującej pozycji na rynku.        

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Super Express' oskarża Springera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl