SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwestrowy rekord SMS-owy

W sylwestrową noc rekordowa ilość 165 milionów SMS-ów została wysłana na wyspach brytyjskich, podaje Mobile Data Association.

MDA twierdzi, że to największa ilość wysłanych jednego dnia SMS-ów w historii.
W porównaniu z ubiegłorocznym sylwestrem, ilość wysłanych wiadomości wzrosła o 24 proc.

Oznacza to, że od północy sylwestrowej do północy noworocznej średnio w każdej godzinie wysłano 6.9 mln wiadomości z życzeniami szczęścia w Nowym Roku.
Pojawiły się także głosy niezawodolenia, ponieważ niektóre sieci nie nadążały z realizacją żądań wysłania SMS-ów.

MDA przewiduje, że w całym 2006 roku w Wielkiej Brytani wysłanych zostanie 36,5 miliarda wiadomości, co oznacza średnio 100 milionów wiadomości dziennie.
Dla porównania w minionym roku wysyłano dziennie szacunkowo 82 miliony SMS-ów.

Krytycy twierdzą, że fenoment wiadomości tekstowych zniszyczł tradycyjne metody komunikacji, zwłaszcza między ludźmi młodymi.
Pogląd ten nagłośniono zwłaszcza w okolicach listopada, gdy jeden z profesorów University College w Londynie skondensował słowa niektórych dzieł angielskiej literatury klasycznej do kilku linijek tekstu, by można było się ich łatwiej uczyć. Wcześniej, w październiku Bible Society przetłumaczyło wszystkie 31,173 wersety Biblii na język wiadomości tekstowych, chcąc przyciągnąć i zachęcić do lektury Pisma Świętego młodych ludzi.

Inną nowinką wiadomości tekstowych w 2005 roku była pierwsza samo-destrukcyjna wiadomość stworzona przez brytyjską firmę Staellium. SMS taki kasuje się w kilka minut po wysłaniu do odbiorcy.
Pod koniec roku zaś, rząd ogłosił, że będzie wysyłał swoje wiadomości bezpośrednio do telefonów tych, którzy nie zapłacili grzywien i są coś winni państwu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sylwestrowy rekord SMS-owy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patios
BARDZO DUŻO SMS-ÓW JAK NA JEDEN DZIEŃ✅
odpowiedź
User
TVT
WOW ALE DUŻO SMS-ÓW!!!!!!!
odpowiedź