SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Sytuacja się nie zmieniła'

Solorz: Elektrim jest i pozostanie udziałowcem PTC.

Przewodniczący rady nadzorczej Elektrimu SA Zygmunt Solorz-Żak uważa, że piątkowa decyzja sądu uchylająca wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), na mocy którego właścicielem pakietu 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) był Elektrim SA, nie zmienia stanu prawnego tej spółki.

„Naszym zdaniem, piątkowa decyzja sądu niczego nie zmienia. Natomiast mamy nadzieję, że ponowne rozpatrzenie wpisu przez sąd rejestrowy doprowadzi do wyjaśnienia całej sytuacji. Naszym zdaniem, nie powinny być dokonywane żadne zmiany w KRS” – powiedział Zygmunt Solorz w rozmowie z agencją ISB.

Sąd okręgowy w komentarzu do piątkowego wyroku zwrócił uwagę, że sąd rejestrowy nie dokonał należytej oceny przedstawionych mu dokumentów. Oznacza, to, że zachodzi domniemanie, iż były poważne rozbieżności pomiędzy księgą udziałowców spółki PTC, a przedstawioną KRS-owi listą wspólników. Jest to jeden z koronnych argumentów Elektrimu Telekomunikacja w walce od odzyskanie udziałów w PTC.

„Do księgi udziałów spółki w 1999 roku został dokonany wpis sygnowany przez wszystkich członków zarządu, czyli przez pełną reprezentację spółki, i widnieje tam jako udziałowiec Elektrim SA. Natomiast późniejsza zmiana w grudniu tego samego roku została dokonana przez trzech członków zarządu, którzy nie mieli prawa reprezentowania całej spółki. To oznacza, że Elektrim SA nadal pozostawał faktycznym udziałowcem spółki PTC” – powiedział Solorz.

Jednak na podstawie tego ostatniego wpisu w księdze udziałowców przygotowana została lista wspólników. Sąd rejestrowy zażądał uzupełnienia tej listy.

„W 2002 roku KRS dokonał wpisu, z którego wynikało, że Elektrim Telekomunikacją jest udziałowcem PTC, ale zostało to zrobione na podstawie zastrzeżonej listy wspólników. Jesteśmy gotowi przedstawić sądowi wszystkie dokumenty, które pomogą wyjaśnić całą sprawę i zakończyć spór o to, kto jest faktycznym udziałowcem PTC” – dodał Solorz.

KOLEJNA WALKA O SIEDZIBĘ?

Innego zdania jest zarząd PTC w składzie Ryszard Pospieszyński i Jonathan Eastwick, który wysłał w poniedziałek list do obecnie urzędującego zarządu spółki, by opuścił siedzibę do wtorku do godziny 10:00.

„Wystosowaliśmy taki list dając czas tym osobom. Jeżeli się nie dostosują, to podejmiemy wszelkie możliwe środki, by wyegzekwować nasze prawa” – powiedział agencji ISB Ryszard Pospieszyński, członek zarządu spółki.

„Nawet, jeśli pojawią się tamci panowie, to my ich nie wpuścimy. Najpierw powinni przedstawić odpowiedni wpis do KRS-u, w którym będzie napisane, że ET jest udziałowcem PTC” – powiedział ISB Witold Pasek, rzecznik prasowy PTC.

Struktura udziałowców PTC przed zmianami w KRS w lutym tego roku wyglądała następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Sytuacja się nie zmieniła'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl