SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szanse TV Gryf na wznowienie nadawania

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgadza się, by koncesję na nadawanie TVR Gryf odziedziczyła wdowa po Łukaszu Borowieckim.

Na posiedzeniu 16 marca 2006 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  wysłuchała opinii Departamentu Prawnego na temat stanu prawnego i realizacji koncesji „Telewizji Gryf”, powstałego po śmierci pana Łukasza Mariana Borowieckiego.

Na posiedzenie zaproszony został redaktor naczelny „Telewizji Gryf” p. Piotr Lichota. Zrelacjonował sytuację, w której znalazła się telewizja w związku ze śmiercią
koncesjonariusza.

 W tej precedensowej sprawie KRRiT wyraziła intencję wnikliwego  rozważenia sprawy pod kątem zachowania uprawnień do wykonywania koncesji przez spadkobiercę pana Borowieckiego. O społecznych oczekiwaniach takiego rozwiązania świadczy duża liczba listów i petycji, które napłynęły w sprawie wznowienia programu. Z przyczyn formalno – prawnych KRRiT nie może jeszcze podjąć w tej sprawie żadnych decyzji. Warunkiem jej podjęcia jest wyjaśnienie spraw spadkowych i złożenie przed KRRiT oświadczenia woli spadkobierców, co do chęci kontynuowania koncesji - podano w komunikacie po posiedzeniu.

- W kraju jest 14 imiennych koncesji i nigdy nie było tego rodzaju sprawy - mówi dla "GW" Jarosław Firlej, wicedyrektor departamentu prezydialnego KRRiT. - W przeciwieństwie do koncesji wydanych na spółki koncesja imienna nie może zmieniać właściciela.

Dlatego zmarły 7 marca Łukasz Borowiecki mimo wcześniejszych starań nie mógł przekazać koncesji swej żonie Monice. Na czwartkowym posiedzeniu KRRiT jednak przychylono się do tego, by stała się ona koncesjonerem.

- Chcemy skorzystać z przepisów prawa spadkowego i w ten sposób uratować telewizję przed likwidacją - mówi Firlej. - Potrzebne jest nam oświadczenie woli spadkobierców, że chcą przejąć koncesję. Wiemy, że jest to sprawa pilna, bo zespół tworzący dotychczasowy program szybko może znaleźć sobie inne miejsca pracy. Dlatego decyzja może zapaść w przyszłym tygodniu na posiedzeniu zespołu koncesyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szanse TV Gryf na wznowienie nadawania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl