SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef firmy HealthTap zwolniony, bo był toksyczny wobec pracowników. Firmę finansowały fundusze VC z Doliny Krzemowej

Dyrektor generalny startupu zdrowotnego HealthTap, wspieranego przez czołowe fundusze venture capital z Doliny Krzemowej został zwolniony, ponieważ źle traktował swoich pracowników. Mało znanego Rona Gutmana wsparło w rozwoju biznesu wielu topowych managerów, nie wiedząc, że m.in. groził i szantażował współpracowników.

Article

HealthTap to firma, która łączy pacjentów z lekarzami przez internet. Umożliwia odbieranie wiadomości od chorych, wystawianie recept online czy wykonywanie testów laboratoryjnych. To jedna z wielu spółek telemedycznych, która przyciągnęła najlepszych inwestorów z całego świata w ciągu ostatnich kilku lat.

Ku zaskoczeniu zarówno fundatorów, jak i zarządu, na jaw wyszły przykre doniesienia, które sprawiły, że zarząd postanowił usunąć prezesa HealthTap Rona Gutmana, ze spółki. Z oskarżeń w stosunku do jego osoby wynika, że zastraszał i groził pracownikom. Miał "dokonywać nadużyć, wielokrotnie maltretować, grozić, nękać i słownie ich wykorzystywać” - brzmi  treść notatki przekazanej Ronowi Gutmanowi przez zarząd. "Toksyczność wprowadzona do miejsca pracy kończy się teraz” - napisano.

"Nie mamy wyboru, (musimy) cię zwolnić" - czytamy w liście do dyrektora generalnego HealthTap, którego autorem jest zarząd spółki, a na który powołuje się serwis Recode.

Gutman twierdzi, że te zarzuty są "nieprawdziwe".

"Będę nadal walczyć o HealthTap i wszystkich naszych pracowników, naszych klientów i użytkowników na całym świecie. Mój zespół i ja nadal angażujemy się w ratowanie życia i pomagamy ludziom żyć zdrowiej i szczęśliwiej przez dłuższe życie” - napisał w oświadczeniu.

Nie byłoby być może w całej sytuacji większego paradoksu, gdyby nie fakt, że firma HealthTap była wspierana przez czołowe fundusze venture capital z Doliny Krzemowej, takie jak Khosla Ventures, Mayfield Fund i Eric Schmidt's Innovation Endeavors.

Jedna z pracownic start-upu napisała na początku maja br. post, w którym potwierdziła, że „w firmie panowała toksyczna kultura (stosowana) przez szefa”.

Na stanowisku prezesa Gutmana zastąpi Bill Gossman, dotychczas szef wielu startupów, a także partner w funduszu VC, Mohr Davidow Ventures.

Gossman został powołany do zarządu w poniedziałek, w ramach strategii, którą założyli inwestorzy firmy, by obalić Gutmana.

"To, czego się dowiedzieliśmy, nie pozostawiło nam wyboru, ale musimy dokonać zmiany (na stanowisku prezesa), zrobiliśmy to po podjęciu koniecznych kroków z punktu widzenia ładu korporacyjnego" - napisał zarząd w notatce dla pracowników, dziękując im jednocześnie „za oddanie i ciężką pracę”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef firmy HealthTap zwolniony, bo był toksyczny wobec pracowników. Firmę finansowały fundusze VC z Doliny Krzemowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pani Kasia
Tymczasem w Polsce...
9 9
odpowiedź