SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Netflixa z 24,4 mln dolarów zarobków w 2017 roku

W 2017 roku Reed Hastings, szef Netflixa otrzymał w ramach zarobków za pracę 24,4 mln dolarów. To więcej o 5 procent niż rok wcześniej. O 18 procent wzrosło wynagrodzenie Teda Sarandosa, dyrektora firmy ds. programowych, który otrzymał w ubiegłym roku 22,4 miliona dolarów.

Reed Hastings, CEO NetflixaArticle

Wysokość wynagrodzeń dwóch najważniejszych menedżerów Netflix podał w dokumentach finansowych ujawnionych w poniedziałek. Zgodnie z nimi Reed Hastings, CEO Netflixa otrzymał w ub.r. łącznie 24,4 mln dol.

Podana kwota jest wyższa o 5 proc. w porównaniu z zarobkami Hastingsa z 2016 r., nieznacznie zmieniła się także ich struktura. Podstawowa pensja szefa Netflixa zmalała bowiem w ciągu roku z 900 do 850 tys. dol., natomiast wyższa była nagroda za giełdowe wyniki spółki – wzrosła z 22,3 do 23,5 mln dol.

Poprawę wynagrodzenia, i to o 18 proc. zanotował też inny członek kierownictwa Netflixa – Ted Sarandos, dyrektor firmy ds. programowych. W ub.r. zarobki tego menedżera osiągnęły poziom 22,4 mln dol. w porównaniu z kwotą 18,9 mln otrzymaną rok wcześniej. Podstawowa pensja Sarandosa w wysokości miliona dol. pozostała niezmieniona, wzrosły natomiast bonusy związane z wynikami spółki.

W I kwartale br. Netflix osiągnął przychody wyższe o 43 proc. niż rok wcześniej, a zysk netto osiągnął poziom 290 mln dol. W pierwszych trzech miesiącach tego roku serwis pozyskał ponad 7,4 mln użytkowników, obecnie z usług Netflixa korzysta globalnie 125 mln odbiorców.

Dołącz do dyskusji: Szef Netflixa z 24,4 mln dolarów zarobków w 2017 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl