SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowa KRRiT atakuje TVN

W telewizji TVN miały miejsca liczne naruszenia bezstronności i obiektywizmu

Podczas wystąpienia Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuty Waniek podczas debaty sejmowej nad Sprawozdaniem KRRiT, szefowa Rady zaatakowała tvn. Oto fragment wystąpienia Waniek:

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła - i prowadzi nadal - badania obiektywizmu i rzetelności nadawców w sposobie relacjonowania posiedzeń sejmowej komisji śledczej badającej tzw. sprawę Rywina. Analiza z 4 marca 2003 roku wykazała, że telewizja publiczna w swoich relacjach koncentrowała się wówczas na pośredniej lub bezpośredniej obronie Prezesa Zarządu TVP S.A. Krajowa Rada wypowiedziała się przeciwko wykorzystywaniu telewizji do prezentowania takich zachowań. Miesiąc później zostały przedstawione badania dotyczące telewizji koncesjonowanych. Badanie to wykazało, że w telewizji TVN miały miejsca liczne naruszenia bezstronności i obiektywizmu, przez nie oddzielenie faktów od komentarzy, przedstawianie opinii redakcji w sposób tendencyjny, przez specjalny dobór informacji i opinii, a także przez sposób ich obrazowania. Taki sposób konstruowania przekazów w audycji informacyjnej mógł utrudniać widzom wyrobienie sobie własnej niezależnej opinii o prezentowanych wydarzeniach. Badania wykazały również, że to właśnie TVN koncentrował się w ataku na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jako instytucję ograniczającą swobodny rozwój mediów i organu, który przygotował "kontrowersyjną" nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji - powiedziała szefowa KRRiT.

Jeśli zdaniem KRRiT "Fakty" nie są bezstronne i obiektywne to co można powiedzieć o Wiadomościach?
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szefowa KRRiT atakuje TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl