SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szeptel inwestuje w swoją sieć telekomunikacyjną

Szeptel SA inwestuje środki własne w rozbudowę i modernizację sieci telekomunikacyjnej

Operator telekomunikacyjny Szeptel SA wypracował w I półroczu 2,6 mln PLN środków, z których znaczną cześć przeznaczył na inwestycje w rozbudowę i modernizację swojej sieci telekomunikacyjnej. To działania mające na celu osiągnięcie na koniec 2004 roku szacowanych wyników.

Operator, który uzyskał w I połowie 2004 roku ponad 2,6 mln PLN w postaci nadwyżek finansowych, podjął decyzję o przeznaczeniu środków na inwestycje w infrastrukturę, spłatę zobowiązań oraz opłaty związane z prowadzeniem koncesjonowanej działalności telekomunikacyjnej.

Na bazie zbudowanej już sieci operator planuje świadczenie usług dostępu do sieci Internet i do sieci telefonicznej użytku publicznego, usługi transmisji danych, oraz nowoczesny radiodostęp w oparciu o urządzenia Airspan i Motorola. W oparciu o lokalne odcinki sieci światłowodowej i łącza dzierżawione, będą uruchamiane usługi dzierżawy traktów, co pozwoli na uniezależnienie się od dzierżawy sieci  i zwiększenie rentowności sprzedaży. Na inwestycje sieciowe operator przeznaczył ok. 1,2 mln PLN,
w tym 0,2 mln PLN na zakup  węzła internetowego oraz punkt styku z siecią TP S.A. w obszarze strefowym 0-86, 0,24 mln PLN na wdrożenie nowoczesnego systemu bilingowego przez firmę DGT oraz 0,77 mln PLN na dostawę sprzętu aDSL celem udostępnienia własnym abonentom dostępu do szerokopasmowego Internetu w ramach kontraktu z firmą Nextria. W ramach zgromadzonych środków spółka przeznaczyła kwotę 0,43 mln PLN na modernizację posiadanej sieci central telefonicznych, zrealizowaną przez firmę DGT.

Pozostałe środki przeznaczono na spłatę zobowiązań wynikających z restrukturyzowanych kredytów bankowych oraz przypadających rat zobowiązań układowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szeptel inwestuje w swoją sieć telekomunikacyjną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl