SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szerokopasmowy wzrost zwalnia w Stanach

Badania specjalistów z Kagan Research pokazują, że szybkość z jaką rośnie liczba szerokopasmowych połączeń z siecią u Amerykanów zwalnia.

W tym roku przewidywana liczba nowych użytkowników tego typu połączeń to około 9,3 mln. W 2004 roku było to 9,5 mln osób. Większy spadek przewidywany jest na przyszły rok, kiedy to szybkim dostępem do sieci zainteresować ma się według specjalistów „tylko” 8,1 mln klientów. W 2009 roku wynik ten ma sięgnąć jeszcze niżej, bo 5,6 mln. Wtedy też liczba użytkowników szybkich połączeń sięgnąć ma 72,4 mln.

Firma ocenia, że w Stanach Zjednoczonych działać będzie do końca roku około 45,2 mln szybkich połączeń. W tym samym czasie rzesza „modemowców” obejmie około 29,6 mln użytkowników.

Dominującym sposobem szerokopasmowego komunikowania się z siecią są według Kagan Research modemy kablowe. Tak łączy się obecnie 60 proc. użytkowników szybkich sieci. Do 2009 roku ich udział może jednak spaść, zdaniem specjalistów, do 53 proc.

Źródło: Yahoo!

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szerokopasmowy wzrost zwalnia w Stanach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl