SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szymon Hołownia i prof. Ewa Łętowska z Nagrodą „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Szymon Hołownia, prof. Ewa Łętowska, Justyna Kopińska, Magdalena Grzebałkowska i Grzegorz Szymanik zostali laureatami III edycji konkursu „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia wręczono podczas niedzielnej gali, która odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Laureaci Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej w 2015 rokuArticle

Dziennikarka „Dużego Formatu” Justyna Kopińska otrzymała główną nagrodę w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski”. Wyróżniono ją za  reportaże śledcze będące w równym stopniu także współczesnym moralitetem.

W kategorii „Najlepsza książka z dziedziny literatury faktu” Kapituła nagrodziła Magdalenę Grzebałkowską, autorkę epickiego reportażu historycznego „1945. Wojna i pokój” (Wydawnictwo Agora). Książka jest zapisem pamięci dwunastu dramatycznych miesięcy 1945 roku, które wstrząsnęły Polską, osadziły ją w nowych granicach, ujawniły bezmiar strat i ofiar.

Stypendium dla młodego dziennikarskiego talentu, za dociekliwość i jasność widzenia w opisywaniu polskiej mentalności w reportażach, które ukazały się na łamach „Dużego Formatu”, otrzymał Grzegorz Szymanik.

Nagrodą specjalną za działalność publiczną Kapituła wyróżniła w tym roku dwie osoby: profesor Ewę Łętowską, polską prawniczkę, znawczynię konstytucji, praw człowieka i praw konsumenckich, która przez całe swoje zawodowe życie angażuje się w najważniejsze sprawy społeczne oraz Szymona Hołownię, dziennikarza, pisarza i publicystę, który założył fundację Kasisi, pomagającą podopiecznym największego sierocińca w Zambii.

W kapitule konkursu zasiadali: redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis, Leszek Sankowski, Jerzy Koźmiński, prof. dr hab. Leszek Balcerowicz, Piotr Paziński, Krystyna Kofta, Maria Zmarz-Koczanowicz, prof. dr hab. Magdalena Fikus, Herbert Wirth, Stefan Bratkowski i Artur Domosławski.

Konkurs Nagroda „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej to wspólna inicjatywa tygodnika „Newsweek Polska” i powołanej w 2013 roku Fundacji im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia mają na celu promocję twórczości pisarskiej i dziennikarskiej, wspieranie początkujących autorów oraz postaw prospołecznych.

Z danych ZKDP wynika, że w okresie od stycznia do września br. średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” wyniosła 117 474 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szymon Hołownia i prof. Ewa Łętowska z Nagrodą „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl