SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szymon Sławiński kieruje Trójką. Stolarek-Marat: wykazałam się naiwnością

W czwartek Paulina Stolarek-Marat złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektor radiowej Trójki. Rozgłośnią kieruje na razie wicedyrektor Szymon Sławiński. - Chciałam Trójki niesłużącej politycznym celom. Nie udało się - napisała w oświadczeniu Stolarek-Marat.

Paulina Stolarek Foto: J. Konecki/PR Article

Stolarek-Marat kierowała Trójką od miesiąca. Wczoraj złożyła rezygnację i pożegnała się z zespołem. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że jej decyzja była zaskoczeniem dla pracowników.

- Dymisja Pauliny Stolarek-Marat została przyjęta przez zarząd Polskiego Radia. Obowiązki dyrektora anteny pełni Szymon Sławiński - informuje portal Wirtualnemedia.pl Polskie Radio.

Sławiński stanowisko wicedyrektora anteny objął w lutym, zanim zarząd powołał Paulinę Stolarek-Marat na szefową Trójki. W przeszłości był już zastępcą dyrektora i redaktora naczelnego Programu III, kierował również redakcją Radia BiS.

W wydanym po rezygnacji oświadczeniu Paulina Stolarek-Marat stwierdza, że „wykazała się naiwnością”. - Chciałam Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom, rozwijającej się w nawiązaniu do jej najlepszych, twórczych tradycji. Nie udało się. Zapewne wykazałam się naiwnością. Okazało się, że jestem na szczycie barykady, a kule lecą z obu stron - czytamy w oświadczeniu.

Oświadczenie Pauliny Stolarek-Marat
Na początku lutego 2016 przyszłam do Trójki, ponieważ uznałam, że można na tej antenie współtworzyć, zarówno w newsach, jak i w publicystyce, przestrzeń dialogu, sprzyjającego rzetelnej publicznej debacie i zmniejszaniu plemiennych niemal podziałów, jakie ostatnio w Polsce zapanowały.
Miałam też projekty wyważonego unowocześnienia stacji, co w moim przekonaniu musi nastąpić, by Trójka w kolejnych latach nadal notowała dobre wyniki słuchalności. Nie musi to oznaczać utraty jej wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru i brzmienia. Byłam przekonana, że pracownicy Trójki mogą zobaczyć w takich planach szansę dla siebie i stacji.
Po rozmowach i spotkaniach z zarządem Polskiego Radia sądziłam, że jest zgoda na osiągnięcie takiego celu. Bez decyzji pochopnych, niepopartych merytorycznymi i profesjonalnymi argumentami.
Chciałam Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom, rozwijającej się w nawiązaniu do jej najlepszych, twórczych tradycji.
Nie udało się. Zapewne wykazałam się naiwnością. Okazało się, że jestem na szczycie barykady, a kule lecą z obu stron.
Nie mogąc realizować zamierzeń programowych, ani swobodnie budować zespołu, nie miałam innego wyjścia jak zrezygnować, co ze smutkiem dzisiaj zrobiłam. Większości radiowców Trójki, którzy przyjęli mnie z życzliwością i otwartością, oraz tym osobom, które po rozmowach ze mną chciały do Trójki dołączyć - dziękuję i życzę powodzenia.

W ciągu miesiąca kierowania PR3 przez Paulinę Stolarek-Marat nastąpiło kilka zmian personalnych w stacji. W środę nowym szefem redakcji muzycznej został Piotr Metz (zastąpił Grzegorza Hoffmanna). Z kolei od piątku „Salon polityczny Trójki” zacznie prowadzić Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". Trzy tygodnie temu gospodarzem programu przestał być z kolei Marcin Zaborski, który prowadzi teraz tylko popołudniowe rozmowy w "Pulsie Trójki".

Stolarek-Marat w latach 2007-2014 była redaktor naczelną miesięcznika „Voyage”. W latach 2003-2005 pełniła funkcję wicenaczelnej i redaktor naczelnej w magazynie „Marie Claire”. Wcześniej przez 10 lat pracowała w Radiu ZET. Najpierw była wydawcą serwisów informacyjnych, od 1991 do 2000 roku szefową działu informacji, a w latach 1994-1995 także redaktorem naczelnym. Ze stacji odeszła jesienią 2000 roku wraz z grupą dziennikarzy sprzeciwiających się zmianom wprowadzanym przez nowe kierownictwo. W ostatnich latach współpracowała m.in. z magazynami „Uroda Życia” i „Art & Business”. Jest absolwentką romanistyki na UW. Przetłumaczyła m.in. "Szaleństwo Marszu" Jacquesa Lanzmanna.

Z danych Radio Track wynika, że od listopada ub.r. do stycznia br. udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szymon Sławiński kieruje Trójką. Stolarek-Marat: wykazałam się naiwnością

54 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
facepalm
Człowiek się zastanawia, gdzie ta biedna kobieta była przez ostatnich 10 lat, że miała takie wyobrażenia o tym, co jej pozwoli robić pisowska banda. Dzieckiem przecież nie jest, a zachowuje się jakby była.
odpowiedź
User
kola
wprowadzić tam kogoś silnego kto rozgoni tych zachwyconych sobą redaktorków
odpowiedź
User
poldi
po co w 3 redakcja sportowa, skoro jest redakcja w programie pierwszym ??? ile toto jest etatów i ile toto kosztuje ?
dublowanie !!!
50 70
odpowiedź