SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tajemnicza dymisja Czarzastego

Włodzimierz Czarzasty, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, chce sam podać się do dymisji

Włodzimierz Czarzasty powiedział w poniedziałek, że zamierza kandydować do zarządu Stowarzyszenia Ordynacka (SO) i jeśli w najbliższą sobotę zostanie wybrany, to zrezygnuje z pracy w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT). 

Według Czarzastego, dotychczasowy szef Stowarzyszenia Krzysztof Szamałek zamierza ustąpić ze stanowiska. Może też dojść do zmian w całym zarządzie SO.

Jak poinformował PAP wiceprzewodniczący Rady Naczelnej SO Andrzej Mikołajczyk, w środę Komitet Wykonawczy Stowarzyszenia przesądzi, czy na posiedzeniu Rady 15 stycznia rozpatrywana będzie tylko kwestia ustąpienia Szamałka i wyboru nowego szefa SO czy też zmiana całego zarządu. Dodał, że Szamałek rezygnuje ze stanowiska,
bo 17 stycznia podejmuje nową pracę - wiceprezesa fundacji EkoFundusz.

Jeśli zapadnie decyzja o zmianach w zarządzie Stowarzyszenia Ordynacka, to Włodziemierz Czarzasty - jak sam powiedział PAP - będzie do niego kandydować. Gdyby został wybrany do władz Stowarzyszenia, musiałby zrezygnować z pracy w KRRiT. Kadencja Czarzastego w Krajowej Radzie upływa w maju tego roku.

Stowarzyszenie Ruchu Studenckiego Ordynacka zostało zarejestrowane w 2000 roku. Liczy kilka tysięcy członków, w większości byłych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich.  Członkami Ordynackiej są m.in. b. prezes TVP Robert Kwiatkowski, Krzysztof Szamałek, Ryszard Kalisz i Józef Oleksy. Legitymację nr 1 Stowarzyszenia Ordynacka ma Aleksander Kwaśniewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tajemnicza dymisja Czarzastego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl