SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tanie latanie - tłok w samolotach?

Aż 9% badanych w wieku 15 lat i więcej zamierza w ciągu najbliższego roku skorzystać z oferty firm oferujących tanie połączenia

Z badania TNS OBOP wynika, że aż 9% badanych w wieku 15 lat i więcej zamierza w ciągu najbliższego roku skorzystać z oferty firm oferujących tanie połączenia lotnicze na trasach krajowych i europejskich. Co czwarty Polak (25%) jest zainteresowany taką ofertą, ale nie wcześniej niż za rok, a ponad połowa badanych (57%) w ogóle nie zamierza skorzystać z tanich przelotów. Prawie co dziesiąty respondent (9%) obecnie nie potrafi jednoznacznie powiedzieć, czy skorzysta w przyszłości z oferty tanich połączeń lotniczych, czy też nie.

Wśród osób, które zamierzają skorzystać z tanich połączeń lotniczych w ciągu najbliższego roku najliczniejszą grupę stanowią osoby z wykształceniem średnim/ policealnym lub wyższym/ licencjatem (odpowiednio 12% i 15%) oraz respondenci dobrze oceniający swoją sytuację materialną (17%). Najchętniej w z oferty tanich przewoźników lotniczych skorzystaliby mieszkańcy regionu katowickiego (19%).

Tanie przeloty najmniej interesują kobiety, osoby niepracujące zawodowo (po 61%) i oceniające swoją sytuację materialną jako złą (67%), a także mieszkańcy wsi oraz miast do 20 tys. mieszkańców (odpowiednio 66% i 63%). Z tanich przelotów najmniej chętnie skorzystają respondenci z regionu wschodniego i małopolskiego (odpowiednio 65% i 64%).

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, iż ponad jedna trzecia Polaków (40%) nie wie ile kosztuje bilet lotniczy z Warszawy do Londynu . 17% respondentów uważa, że przelot samolotem na tej trasie kosztuje do 300 zł, co piąty (19%) wskazuje cenę pomiędzy 301 zł a 700 zł, natomiast 13% badanych twierdzi, że bilet w jedną stronę kosztuje 701-1000 zł. Z kolei, co dziesiąty (11%) uważa, że przelot samolotem z Warszawy do Londynu kosztuje powyżej 1000 zł.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tanie latanie - tłok w samolotach?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl