SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Teczka Zygmunta Solorza-Żaka ujawniona

"Gazeta Polska" dotarła do teczki właściciela i twórcy Polsatu Zygmunta Solorza.

Według znajdujących się tam informacji, w latach 1983-1985 był on przeszkolonym agentem peerelowskiego wywiadu. Jak pisze tygodnik - jednym z powodów zaprzestania współpracy z SB z przyszłym właścicielem Polsatu było zaintertesowanie nim niemieckiej policji i związana z tym groźba dekonspiracji.

"Gazeta Polska" przypomina, że media wcześniej informowały o współpracy Solorza z SB. W listopadzie 2006 roku informacje na temat jego przeszłości podała "Misja Specjalna" w TVP. O agenturalnej działalności Solorza pisał też "Nasz Dziennik". Jednak - jak pisze tygodnik - Zygmunt Solorz zdecydowanie temu zaprzeczył i pozwał obie redakcje do sądu. Natomiast w wydanym 17 listopada oświadczeniu twierdził, że zobowiązanie do współpracy podpisał, ale zrobił to pod wpływem szantażu.

"Gazeta Polska" pisze, że z informacji zawartych w aktach IPN wynika, że właściciel Polsatu był przeszkolonym agentem, w pierwszym okresie współpracy uznanym przez SB za wartościowe źródło informacji. Tygodnik podkreśla, że współpraca z SB pomogła Solorzowi w przynoszącej duże zyski działalności gospodarczej.

Podobne informacje:

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Teczka Zygmunta Solorza-Żaka ujawniona

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVH
Komuch zasrany...
8 8
odpowiedź