SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tele 2 wygrywa z TP

Sąd zakazał TP realizacji połączeń lokalnych klientów Tele2.

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał Telekomunikacji Polskiej realizacji połączeń lokalnych w przypadku gdy klient, posiadający preselekcję Tele2, wybierze jedynie skrócony, siedmiocyfrowy numer abonenta, bez wybrania "0" i numeru danej strefy numeracyjnej - poinformowała Tele 2 wortal Wirtualnemedia.pl.

W dniu 21 lipca 2004 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, w którym zakazał Telekomunikacji Polskiej realizowania połączeń lokalnych poprzez własną sieć w przypadku gdy abonent wybrał Tele2 jako dostawcę usług telekomunikacyjnych, a wykonując połączenie nie poprzedzi siedmiocyfrowego numeru abonenta "0" i wskaźnikiem strefy numeracyjnej (np. w Warszawie 022 - numer abonenta).

Tele2 już wielokrotnie wzywało TP do przestrzegania wytycznych Prezesa URTiP ze stycznia 2005 r. oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 8 marca 2005 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień przez abonentów publicznej sieci telefonicznej. Stanowisko Prezesa URTiP oraz treść rozporządzenia MI jasno wskazuje, że w przypadku gdy klient, posiadający preselekcję Tele2, nie wybierze przed siedmiocyfrowym numerem abonenta "0" i wskaźnika danej strefy numeracyjnej, to TP ma obowiązek zablokować takie połączenie i podać abonentowi automatyczną informację o prawidłowym formacie wyboru numeru. Niestety od wielu miesięcy TP nie przestrzega obowiązującego prawa, mimo iż blokowanie połączeń jest technicznie możliwe. Blokowanie połączeń lokalnych w formacie siedmiocyfrowym jest pierwszym krokiem do wprowadzenia tzw. zamkniętego planu numeracji krajowej, który ma obowiązywać najpóźniej od końca tego roku. Wraz z jego wprowadzeniem wszyscy abonenci w Polsce będę wybierać numery lokalne w formacie "0" - numer strefy - dotychczasowy numer siedmiocyfrowy - czytamy w informacji Tele 2.

Sprawa bezprawnej realizacji przez TP połączeń lokalnych, trafiła do sądu po tym jak przez wiele miesięcy TP odmawiała przestrzegania prawa, a wielokrotne apele Tele2 do Prezesa URTiP o podjęcie działań, które zmusiłyby TP do zaprzestania łamania prawa, nie przyniosły żadnego efektu.

- Mamy nadzieję, że Telekomunikacja Polska zacznie wreszcie przestrzegać obowiązującego  w Polsce prawa i nie będzie bezprawnie realizować połączeń wykonywanych przez naszych klientów, narażając ich na straty finansowe. Liczymy również na to, iż Prezes URTiP przestanie w końcu tolerować antykonkurencyjne działania TP - powiedział Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny Tele2 Polska.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tele 2 wygrywa z TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl