SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefony w notebookach?

Już w tym roku w sklepach pojawią się komputery przenośne z wbudowanymi modułami do obsługi technologii VoIP

Już w tym roku w sklepach pojawią się komputery przenośne z wbudowanymi modułami do obsługi technologii VoIP (Voice over Internet Protocol) – twierdzi Anand Chandrasekher, wiceprezes Intel Mobile Platforms Group.

Moduł telefoniczny będzie pozwalać nie tylko na prowadzenie rozmów, ale też zapewni dostęp do poczty elektronicznej i terminarza bez konieczności uruchamiania systemu. Wszystkie te funkcje będą określane terminem EMA (Extended Mobile Access). Telefony EMA będą zintegrowane z zewnętrznym panelem notebooka. Będzie się na nie składać niewielki ekran i kilka klawiszy sterujących.

Rozwiązania EMA nieprędko zagrożą telefonii komórkowej w obecnej formie, ale zdecydowanie mogą przyspieszyć wzrost popularności technologii VoIP, szczególnie wśród klientów biznesowych – twierdzi przedstawiciel Intela. Wprawdzie już teraz użytkownicy notebooków mogą korzystać z takich rozwiązań, jednak wymaga to od nich samodzielnej konfiguracji systemu. Jeśli ten przykry obowiązek przejmą na siebie producenci sprzętu, klienci nie będą już dłużej obojętni wobec zalet VoIP.

„To oszczędza mnóstwo pieniędzy” – mówi Chandrasekhe. "Integracja telefonii stanie się faktem”.

Eksperci są jednak umiarkowanymi optymistami. Rozwiązanie ma szanse powodzenia, zwłaszcza, że odpowiednia infrastruktura już działa. Należy jednak pamiętać, że większość biznesmenów zadowala się korzystaniem z telefonów komórkowych i nie ma pewności, czy uda się zmienić te przyzwyczajenia.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefony w notebookach?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl