SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telekomunikacja Polska blokuje telefony konkurentów

Telekomunikacja Polska blokuje telefony konkurentów Mała spółdzielnia telefoniczna stała się ofiarą zmagań wielkich koncernów telekomunikacyjnych. Narodowy operator nie przebiera w środkach w walce z konkurencją.

Od ubiegłego czwartku abonenci innych operatorów niż Telekomunikacja Polska nie mogli dodzwonić się na numery w Okręgowej Spółdzielni Telefonicznej w Tyczynie. Spółdzielnia obsługuje 10 tys. klientów nieopodal Rzeszowa. Padła ofiarą walki dwu dużych spółek - Telekomunikacji Polskiej oraz Netii - informuje "Rzeczpospolita".

- Dzisiaj około południa zostały odblokowane połączenia ze wszystkich sieci poza Netią. Na nasze monity Telekomunikacja Polska tłumaczyła się najpierw awarią. Teraz mówi o braku stosownej umowy z Netią - mówił w środę "Rz" Stanisław Kruczek, prezes OST w Tyczynie. Telekomunikacja Polska pośredniczy w realizacji połączeń abonentów spółdzielni ze wszystkimi innymi operatorami i dlatego może je zablokować. Spółka potwierdza, że nie można było realizować połączeń. - Obecnie ruch w punktach styku sieci realizowany jest zgodnie z obowiązującymi umowami międzyoperatorskimi. Operatorzy nieposiadający podpisanej umowy (w tym Netia-1) nie mogą realizować tranzytu poprzez sieć TP do OST Tyczyn - powiedziała Barbara Górska, rzecznik TP.

Zdaniem Netii, wiążące obie firmy umowy umożliwiają realizację tranzytu. Warto zauważyć, że do zeszłego czwartku TP połączenia realizowała, chociaż miała podpisaną z Netią tę samą umowę, co dzisiaj. - Wnieśliśmy do TP o odblokowanie tranzytu, ponieważ to narusza umowę o współpracy z TP i naszym zdaniem stanowi przejaw nieuczciwej konkurencji - mówi Jolanta Ciesielska, rzeczniczka Netii. Operator nie przewiduje na razie innych kroków.

Według opinii specjalistów problemem, który tylko rykoszetem trafił OST w Tyczynie, są spory dużych operatorów. TP wszelkimi sposobami dąży do zmiany obowiązujących od lat umów, które niekiedy są dla niej bardzo niekorzystne  - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telekomunikacja Polska blokuje telefony konkurentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl