SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska szuka firmy do przebudowy starej hali w nowe studio TVP Info

Telewizja Polska ogłosiła zamówienie publiczne na przebudowę dawnej hali obróbki taśmy w budynku TVP przy placu Powstańców Warszawy w nowe studio, z którego mają być nadawane programy informacyjne i publicystyczne. Studio będzie miało 225 metrów kwadratowych powierzchni, a potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać się do połowy lutego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

studio TVP Info, fot. tvpArticle

Uruchomienie nowego studia w siedzibie TVP przy placu Powstańców Warszawy (gdzie mieszczą się redakcje programów i stacji informacyjnych nadawcy) zapowiedział prezes firmy Jacek Kurski w listopadzie ub.r. Zaznaczył, że koszt budowy i wyposażenia studia wyniesie ok. 20 mln zł. Ma ono zostać uruchomione w drugiej połowie br. Jednocześnie TVP Info zyska nową oprawę graficzną.

W tym tygodniu TVP opublikowała zamówienie publiczne na przebudowę dawnej hali obróbki taśmy w budynku przy placu Powstańców. Pomieszczenia mają zostać tak zmienione, żeby mogło tam działać studio o powierzchni 225 metrów kwadratowych oraz mniejsze pomieszczenia techniczne.

Firma szczegółowo wyliczyła i opisała prace, których dotyczy zlecenie. Chodzi o adaptację architektoniczno-konstrukcyjną pomieszczenia, zmianę schematu konstrukcyjnego z hali trójnawowej na jednonawową, przełożenie istniejącej trasy energetycznej z obszaru likwidowanej antresoli, doprowadzenie do studia instalacji zasilających i logicznych, zapewnienie systemu wentylacji i klimatyzacji, adaptację niezbędnych pomieszczeń technicznych oraz rozbudowę istniejących systemów zabezpieczenia technicznego.

Do zlecenia mogą zgłosić się firmy, które przez ostatnie pięć lat zrealizowały minimum dwie roboty budowlane o wartości co najmniej 3 mln zł każda. Warunkiem jest też wpłacenie 100 tys. zł wadium. Przedstawiciele zainteresowanych podmiotów mogą umówić się na 6 lutego na obejrzenie hali przeznaczonej do przebudowy.

Oferty można będzie składać do 15 lutego. Jedynym kryterium ich oceny będzie zaproponowana cena.

TVP zapowiada, że od wybranej firmy oczekuje rozpoczęcia prac w ciągu 5 dni od podpisania umowy. Przebudowa ma potrwać maksymalnie pięć miesięcy.

Dwa tygodnie temu Jacek Kurski zapowiedział, że Telewizja Polska firma pod koniec br. zacznie budowę hal zdjęciowych przy swojej głównej siedzibie na ul. Woronicza w Warszawie. Chce w nich realizować więcej własnych produkcji.

W ostatnich miesiącach TVP zyskała dwa nowe źródła finansowania. W lipcu ub.r. zawarła umowę pożyczki w wysokości 800 mln zł ze Skarbu Państwa, z czego otrzymała już 500 mln zł. Natomiast pod koniec ub.r. weszła w życie nowelizacja ustawy budżetu, w ramach której mediom publicznym przyznano 980 mln zł rekompensaty za wpływy z abonamentu utracone w latach 2010-2017 wskutek zwolnienia z tej opłaty niektórych grup społecznych. Z tej puli Telewizja Polska dostanie 860 mln zł.

TVP dużą część tych środków zamierza przeznaczyć na swoje oddziały regionalne. - Na doinwestowanie przeznaczymy 200 mln zł. W 2018 roku kilka ośrodków regionalnych dostanie nowoczesne wozy do nadawania w systemie HD,. Wstępna rekomendacja jest taka, by najpierw dostały je Katowice - tam trafi najnowocześniejszy wóz, bo tam mamy najlepszą, najliczniejszą ekipę na etatach. Potem: Gdańsk, Poznań, Lublin. Zrobimy też kilka upgrade’ów starych wozów SD na full HD. taki upgradowany wóz dostanie w 2018 roku np. ośrodek w Bydgoszczy - zapowiedział Jacek Kurski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl pod koniec grudnia ub.r.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska szuka firmy do przebudowy starej hali w nowe studio TVP Info

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
No przecież TVPIS MUSI zrobić identyczne studio jak TVN24 - bo jak może być inaczej.
odpowiedź
User
patryk
zaraz czy to znaczy że budują kolejne studio w starej siedzibie a za chwilę przenoszą się na Woronicza?
odpowiedź
User
YKK
Proponuję zatrudnić panią Kusińską z ekipą. Przez dwa lata tak przebudowali nam Polskę, że trudno cokolwiek rozpoznać.
odpowiedź