SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska w czterech kanałach będzie emitować lekcje dla uczniów podstawówek

Z początkiem przyszłego tygodnia Telewizja Polska w kanałach w TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Historia zacznie nadawać kilkugodzinne pasma z lekcjami dla uczniów szkół podstawowych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Pasma mają być opracowywane wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Według naszych ustaleń osobne programy z lekcjami będą skierowane dla uczniów każdej z ośmiu klas szkoły podstawowej. Mają być emitowane w godzina przedpołudniowych i południowych.

W czwartek i piątek nie udało nam się ustalić, w których konkretnie kanałach będą pokazywane lekcje ani jak długo będą trwać każdego dnia. Mają pojawić się w ramówkach czterech kanałów.

Lekcje w TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Historia

W sobotę Telewizja Polska poinformowała, że od najbliższego poniedziałku pasmo z lekcjami dla uczniów podstawówek będzie emitowane od poniedziałku do piątku w TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Historia. Program będzie rozpoczynał się o godz. 8:00, oprócz premierowych lekcji będą pokazywane powtórki.

Wszystkie materiały będą też udostępniane w portalu TVP.pl.

- Dla Telewizji Polskiej zaangażowanie w ten projekt było nie tylko czymś oczywistym, ale także przejawem realizacji misji, którą wypełniamy. Projekt „Szkoła z TVP” jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym, ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom - komentuje Maciej Łopiński, pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej.

- Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie. To dla mnie zaszczyt, że możemy realizować taki projekt wspólnie z MEN - podkreśla Łopiński.

- Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu - dodaje minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Telewizja Polska zaznaczyła, że porozumienie w tej sprawie z Ministerstwem Edukacji Narodowej podpisała w piątek. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG.

Wskutek epidemii od dwóch tygodni lekcje przez internet

Od 12 marca w związku z epidemią koronawirusa zamknięto prawie wszystkie szkoły i przedszkola w całym kraju. Pod koniec zeszłego tygodnia premier i minister zdrowia poinformowali, że placówki oświatowe, tak samo jak placówki kulturalne i większość sklepów, nie będą działały do 11 kwietnia.

W tej sytuacji nauczyciele prowadzą lekcje przez internet. Pojawiło się przy tym wiele krytycznych głosów, ponieważ internetowa platforma edukacyjna zawieszała się pod wielkim obciążeniem, ponadto nie wszystkie dzieci dysponują własnym komputerem, zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych.

Telewizja Polska w naziemnej telewizji cyfrowej nadaje kanały TVP1, TVP2, TVP Info, TVP3, TVP ABC, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Sport HD.

Od 19 marca Telewizja Polska w swoim serwisie VoD emituje już, tworzone wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej, 4-godzinne pasmo edukacyjne. Natomiast od 23 marca zaczęło emisję internetowa „Domowe przedszkole” przygotowywane przez zespół TVP ABC.

Oba pasma, jako TVP eSzkoła, w zeszłym tygodniu pojawiły się jako osobne kanały na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w ramach usługi telewizji hybrydowej. Telewizja Polska ma na tym multipleksie do wykorzystania jeszcze dwa kanały telewizji hybrydowej

Ponadto sporo wolnego czasu jest na antenie TVP Sport z powodu braku bieżących transmisji. Stacja tydzień temu zmieniła ramówkę, wprowadzając stałe pasma powtórkowe.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. TVP1 miało 9,98 proc. udziału w rynku oglądalności, a TVP2 - 8,92 proc., kanały zajmowały dwa pierwsze miejsca pod względem widowni. TVP Info zanotowało 4,25 proc. udziału, TVP Seriale - 1,51 proc, TVP ABC - 1,05 proc, a TVP3 - 1,03 proc.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni - 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni - 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska w czterech kanałach będzie emitować lekcje dla uczniów podstawówek

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
koło historii
Sonda - wróciła, Dziennik Telewizyjny - wrócił, transmisja obrad partii - wróciła... Czas na Telewizyjne Technikum Rolnicze!
odpowiedź
User
walter
brawo - genialny pomysł.
odpowiedź
User
serious
Ktoś to czyta przed wrzuceniem na stronę?

Wskutek epidemii od dwóch tygodni lekcje przez internet Od 12 kwietnia w związku z epidemią koronawirusa zamknięto prawie wszystkie szkoły i przedszkola w całym kraju. Pod koniec zeszłego tygodnia premier i minister zdrowia poinformowali, że placówki oświatowe, tak samo jak placówki kulturalne i większość sklepów, nie będą działały do 11 kwietnia.
odpowiedź